Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Żołnierze Wyklęci - gminna akademia

Koncert zespołu Forteca zostanie na długo w pamięci uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości. Dzień 27 marca br. został poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych, Ofiar Katynia i Katastrofy Smoleńskiej.

czytaj dalej »

Wręczono dyplomy dla Liderów Małopolski 2013

W dniu 26 marca 2014 r. Cech Rzemiosł Różnych z Kalwarii Zebrzydowskiej został m.in. laureatem w konkursie "Najlepszych Przedsięwzięć Roku w Małopolsce - Lider Małopolski 2013". Wyróżnienie wręczono podczas konferencji XIV edycji konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski.

czytaj dalej »

Powitanie wiosny w Jastrzębi

W dniu 22 marca 2014r. w Jastrzębi odbyło się Powitanie Wiosny.  Wydarzenie miało na celu przetestowanie oferty jaka powstała w ramach realizacji projektu współpracy „Wioski tematyczne pomysłem na innowacyjne produkty turystyki wiejskiej” realizowanego między innymi przez Lokalną Grupę Działania Gościniec 4 żywiołów we współpracy z Panem Wacławem Idziakiem specjalistą w dziedzinie tworzenia wsi tematycznych w Polsce.

czytaj dalej »

Konkurs plastyczny

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastycznym PISANKA WIELKANOCNA.

czytaj dalej »

Jerzy Trela - Moje bycie w sztuce

Moje bycie w sztuce – to tytuł wystawy fotograficznej otwartej w ubiegłą sobotę, tj. 22 marca w „Starym Kinie” obrazującej artystyczną drogę Jerzego Treli na deskach polskich teatrów, w szczególności teatrów krakowskich.

czytaj dalej »

Przedszkolaki odwiedzają policjantów

13 marca 2014 r. w Komisariacie Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej spotkać można było uśmiechnięte dzieci, które przyszły z wizytą na zaproszenie miejscowych policjantów. Przedszkolaków po Komisariacie oprowadzał st. sierż. Adam Targosz, który opowiadał o pracy policjantów.

czytaj dalej »

Milowy krok Stowarzyszenia "Bene Factum"

12 marca 2014 r. Zarząd Stowarzyszenia „Bene Factum” uroczyście odebrał z rąk przedstawiciela Autoryzowanego Dealera samochodów marki Opel „Wawrosz” s.c. samochód marki Opel Vivaro w pełni przystosowany do transportu osób niepełnosprawnych oraz sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego.

czytaj dalej »

XV Rajd Wagabunda

Zespół Szkół nr 2 im. Janusza Korczaka w Brodach zaprasza dzieci młodzież rodziców do udziału w XV Rajdzie Wagabunda, który odbędzie się 21 marca 2014 r.

czytaj dalej »

Animus Open 2014

Amatorski Turniej Tenisa Ziemnego odbędzie się w dniach 5-6 kwietnia 2014 r. Zapisy przyjmowane są do 1 kwietnia.

czytaj dalej »

CKSiT zaprasza na próby!

Tworzenie muzyki wiąże się zawsze z ciężką pracą. Na początkujące zespoły zwykle nikt nie czeka z otwartymi ramionami, a pierwsze "gigi" są przeznaczane na zakup mikrofonu lub niezbędnego nagłośnienia. Kalwaryjskie Centrum Kultury bierze sprawy w swoje ręce i  poszukuje chętnych zespołów, które chcą rozwijać swoje umiejętności poprzez próby w tamtejszej sali widowiskowej.

czytaj dalej »

Konkurs na plakat

Wolontariat "Animus" zaprasza do udziału w konkursie na plakat w dwóch tematach: "XXXV rocznica I pielgrzymki Jana Pawła II do Kalwarii Zebrzydowskiej" i "Rok kanonizacji bł. Jana Pawła II". Najciekawsze prace zostaną nagrodzone wartościowymi nagrodami.

czytaj dalej »

Żołnierze Wyklęci - gminna akademia

Zapraszamy na gminną akademię "Przywracanie Pamięci Żołnierzy Wyklętych i Ofiar Katynia", która odbędzie się 27 marca 2014 r.  

czytaj dalej »

Happening "Globalna Baba" - Akcja Stowarzyszenia Folkowisko - dla wszystkich chętnych!

W Dniu Kobiet wiejska Baba, która dotąd milczała jak zaklęta, powinna wreszcie przemówić i wypłynąć na pierwszy plan dyskusji o współczesnej kobiecości! Chcemy udowodnić, że kultura jest Babą, a Baba jest kulturą!

czytaj dalej »

Pomyśl o mnie wspomnieniami Anny German

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na koncert z okazji Dnia Kobiet, poświęcony pamięci znakomitej polskiej artystki, która swoją twórczością zdobyła serca widzów na scenie polskiej i zagranicznej. Koncert odbędzie się 8 marca 2014 r. na sali widowiskowej CKSiT. Wstęp wolny!

czytaj dalej »

Narada w PSP Wadowice

W dnu 20 lutego br. Burmistrz Miasta Kalwarii Zbigniew Stradomski uczestniczył w naradzie kadry Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach z udziałem m.in. Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

czytaj dalej »

Strona 100 z 109