Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Nowa oferta Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej

Na okres wakacji Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego przygotowała specjalną ofertę skierowaną do dzieci w wieku 2-4 lata i ich opiekunów.

czytaj dalej »

III Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych

Zapraszający na III Podhalańską Wystawę Zwierząt Hodowlanych, która odbędzie się w dniach 12 - 13 lipca 2014 r. w Ludźmierzu obok jezior. W wystawie biorą udział hodowcy z naszej gminy, którzy będą prezentować swój dorobek hodowlany, jakim są konie rasy małopolskiej, śląskiej, huculskiej oraz polski koń zimnokrwisty.

czytaj dalej »

"Afrodyzjaki od Rolnika"

Zapraszamy na kolejne targi, podczas których zakupić będzie można miody od Pana Mirochy z Kalwarii Zebrzydowskiej, sery kozie i krowie z Zagrody pod Brzozami, przetwory ze Stryszowa (także tak oryginalne jak: czekoladowo śliwkowa konfitura, syrop piernikowy, syrop z babki lancetowatej), pomidory i ogórki od Pana Mazura z Lanckorony (także sadzonki winorośli), owoce leśne i grzyby od Pań z Jastrzębi, Wionki Jastrzabskie, żur z kumory - tradycyjny zakwas, chleby od Pani Moniki Kadeli z Tarnawy, oleje tłoczone na zimno od Pana Stefana Wójcickiego z Kalwarii Zebrzydowskiej, pieczywo firmy "Smaki Lanckorony", ziołowe specjały (miodek z mlecza, syrop miętowo pokrzywowy), wyroby piekarnicze i sorbet z róży firmy "U Maciejowej" z Jastrzębi oraz maliny i produkty z jarzębiny od pani Anastazji Przywary z Izdebnika  

czytaj dalej »

Street Art Day - sztuka ulicy w Kalwarii

„Street Art” to bardzo popularna forma sztuki obecnej w przestrzeni miejskiej, dotarła również do Kalwarii. Hip-hop, rap, graffiti oraz świetna zabawa – tak właśnie było w pierwszą niedzielę wakacji na kalwaryjskim rynku.

czytaj dalej »

Aktywność GPS Kalwaria - tym razem na piechotę

To był aktywny weekend nie tylko dla członków GPS Kalwaria. Grupa przejęła opiekę nad uczestnikami pielgrzymki The way of Saint, która wyruszyła z Watykanu 28 kwietnia, by w ubiegłą sobotę pieszo osiągnąć cel - Kraków.

czytaj dalej »

Wakacje z CKSiT

Zapraszamy do zapoznania się z wakacyjną ofertą Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Ze Spytkowic do Pragi na rowerach

W dniach 16-18 czerwca 2014 roku reprezentacja IPA Kalwaria i Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej postanowiła przy pomocy rowerów i sił własnych mięśni zdobyć Pragę.

czytaj dalej »

GPS Kalwaria: Chodź z nami!

28 kwietnia, czyli dokładnie dzień po kanonizacji Jana Pawła II z Watykanu wyruszyła niezwykła pielgrzymka. Przedstawiciele Chile, Argentyny i Peru oraz Polak postanowili do Krakowa dostać się... piechotą!

czytaj dalej »

STREET ART DAY z Kalwaria ART

Wyczekiwana przez wszystkich data końca roku szkolnego już za kilka dni! Oznacza to początek upragnionych przez wszystkich wakacji – czyli pełnych wrażeń dwóch miesięcy, po których pozostają tylko same dobre wspomnienia. Po sześciu miesiącach ciężkiej pracy i nauki, a także świetnej zabawy, kończy się również projekt „ART Akademii Przyszłości”, który od stycznia tego roku przygotowywał młodych animatorów kultury do sprawdzenia swoich sił w praktyce. Czy podołają wyzwaniu ? Najbliższa okazja do sprawdzenie efektów pracy już w najbliższą niedzielę!

czytaj dalej »

Gmina przeszkoli młodzież w zakresie udzielania pomocy

W dniach 5-7 września br. w Ośrodku Wypoczynkowo-Rekolekcyjnym w Zakrzowie przeprowadzone zostanie specjalistyczne szkolenie młodzieży w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

czytaj dalej »

Inauguracja XIX Letniego Festiwalu Muzycznego

Wspaniały koncert w wykonaniu Krakowskiej Orkiestry Kameralnej, Chóru Mieszanego Katedry Wawelskiej oraz wspaniałych solistów z udziałem wybitnej artystki - mieszkanki naszego miasta - Ewy Wolak, rozpoczął 14 czerwca br. XIX Letni Festiwal Muzyczny w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

IV Małopolskie DNI Św. Jana Pawła II

IV Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II w Gminie Kalwaria Zebrzydowska obfitowały w wiele radosnych i atrakcyjnych wydarzeń. Lokalny samorząd już po raz drugi zorganizował to małopolskie święto we współpracy z Krakowskim Instytutem Dialogu Międzykulturowego im Jana Pawła II.

czytaj dalej »

Dzień Rodziny w Podolanach

W sobotę 7 czerwca 2014 r. Przedszkole w Podolanach zapełniło się po brzegi przedszkolakami i ich rodzicami, którzy przyszli wspólnie świętować Dzień Rodziny.

czytaj dalej »

Z Barwałdu Średniego pod Monte Casino

W dniu 3 czerwca w Zespole Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim odbył się uroczysty apel z okazji 70. rocznicy Bitwy o Monte Cassino.

czytaj dalej »

"Afrodyzjaki od Rolnika"

Targi "Afrodyzjaki od Rolnika" odbędą się w dniach 21-22 czerwca 2014 r. i towarzyszyć będą kolejnemu Jarmarkowi Świętojańskiemu. Podczas targu zakupić będzie można zdrowe, tradycyjne warzywa, owoce i potrawy

czytaj dalej »

Strona 96 z 111