Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

IX Pielgrzymka Rzemiosła

Pielgrzymka rzemieślników do Kalwarii Zebrzydowskiej to ważne wydarzenie religijne i społeczne, do którego corocznie organizatorzy są bardzo dobrze przygotowani. W dniu 6 września 2014 r. do Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej już po raz dziewiąty pielgrzymowali przedstawiciele różnych branż i specjalności polskiego rzemiosła.

czytaj dalej »

Pożegnanie Lata 2014

Lato powoli zmierza ku końcowi, ale nie ma co się smucić, ponieważ koniec najcieplejszej pory roku oznacza jego huczne pożegnanie, a zrobimy to już po raz siódmy w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Węgierskimi śladami Karola Malczyka

Został przetarty szlak twórczości artystycznej Karola Malczyka na Węgrzech. Artysta malarz, pochodzący z Barwałdu Średniego, jest autorem polichromii w kościele św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej, którą wykonał w 1937r.

czytaj dalej »

Just PUMP it!

W niedzielę siódmego września spotkamy się podczas zawodów na torze rowerowym Pumptrack Kalwaria. Będzie to drugi już etap imprezy „Just Pump It- Puchar Południowej Polski Pumptrack” lecz nie pierwsza zorganizowana przez nas w tym miejscu impreza rowerowa.

czytaj dalej »

Spotkanie z Małopolskim Kuratorem Oświaty

W dniu 28 sierpnia 2014 r. w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej Małopolski Kurator Oświaty zorganizował konferencję inaugurującą nowy rok szkolny 2014/2015. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu wadowickiego, suskiego i oświęcimskiego.

czytaj dalej »

Witamy nowy rok szkolny

1 września 2014 r. w Gminie Kalwaria Zebrzydowska rozpoczęło naukę 1972 uczniów: w szkołach podstawowych – 1287, w gimnazjach – 685, natomiast do przedszkoli uczęszczać będzie 737 dzieci.

czytaj dalej »

Konkursy z CKSiT

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Wakacyjny obiektyw” i konkursie na najlepszy wiersz wakacyjny.

czytaj dalej »

Goście z Kazachstanu

W dniu 25 sierpnia 2014 r. Kalwarię Zebrzydowską odwiedziła grupa młodzieży polskiej z Kazachstanu. Rodziny, z których dzieci pochodzą, to potomkowie polskich zesłańców, którzy do dnia dzisiejszego zamieszkują w Kazachstanie.

czytaj dalej »

Kalwaria Zebrzydowska na trasie rajdu Poznaj Małopolskę na 2oo!

Malownicze widoki, zamki, wzniesienia, konkursy z nagrodami i przejazd przez najpiękniejsze miejscowości – to tylko część atrakcji, które już niedługo czekają małopolskich motocyklistów. 27 września, spod krakowskiego salonu RingRoad Yamaha wyjadą setki motocykli, by wspólnie przemierzyć tajemniczą trasę przez Małopolskę.

czytaj dalej »

Dożynki

Przeor Konwentu Bonifratrów w Zebrzydowicach oraz Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają na Gminne Dożynkowe Spotkanie Integracyjne, które odbędzie się 4 września 2014 r. o godzinie 11:00 w Zebrzydowicach.

czytaj dalej »

IPA Kalwaria Zebrzydowska na słynnym torze Hungaroring

Członkowie IPA Kalwaria Zebrzydowska w dniach 25-27 lipca 2014 roku przebywali z rewizytą u zaprzyjaźnionych kolegów z IPA Węgry.

czytaj dalej »

XVI Pielgrzymka Konna i Zaprzęgów Konnych

W dniach od 22 do 24 sierpnia odbędzie się 16. Pielgrzymka Konna i Zaprzęgów Konnych dla uczczenia pamięci pamięci bohaterskich żołnierzy, poległych w kampanii wrześniowej w 1939.

czytaj dalej »

Nabór na obóz szkoleniowy dla młodzieży przedłużony do 3 września

Można połączyć przyjemne z pożytecznym. W Kalwarii Zebrzydowskiej samorząd organizuje obóz dla młodzieży, podczas którego uczestnicy poznają tajniki organizowania imprez, a także nauczą się udzielania pierwszej pomocy. Obóz jest bezpłatny, płaci Unia Europejska.

czytaj dalej »

Konkurs fotograficzny "Piękno rzek Doliny Karpia"

Starostwo Powiatowe w Wadowicach zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Piękno rzek Doliny Karpia”.

czytaj dalej »

Rodzinny Rajd Rowerowy w Babicach

Małopolski Związek Kolarski w Krakowie zaprasza do udziału w "Rodzinnym Rajdzie Rowerowym", który odbędzie się 17 sierpnia 2014 r. w Babicach. Udział w imprezie jest bezpłatny, a każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal i posiłek.

czytaj dalej »

Strona 91 z 108