Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

„Moralność pani Dulskiej” Grupy Teatralnej „Gim-Te-Dra”

„Moralność pani Dulskiej” jest niewątpliwie trudną do zagrania i interpretacji sztuką. Wiele w niej prawd, które do dzisiejszych czasów są aktualne. Postawa głównej bohaterki dotyka każdą osobę, która nawiązuje z nią relacje. Grupa Teatralna „Gim-Te-Dra” działająca przy Zespole Szkół Nr1 pod kierunkiem pani Bernadetty Słoniny zmierzyła się z tak trudnym utworem i to  z jakim efektem. Widzowie byli pod wielkim wrażeniem.

czytaj dalej »

Życzenia na Dzień Dziecka

W Dzień Dziecka Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty odwiedził wszystkie przedszkolaki z terenu gminy Kalwaria Zebrzydowska, przekazując słodkie upominki. Dzieciom życzył wiele radości i uśmiechu każdego dnia.

czytaj dalej »

W Barwałdzie Średnim świętowano Jubileusz 5-lecia Koła Gospodyń „Swojskie Klimaty”

Ten wyjątkowy dzień dla społeczności z Barwałdu Średniego rozpoczął się od Mszy Świętej  w kościele Parafialnym  pw. św. Erazma w Barwałdzie Dolnym,  sprawowanej przez ks. Wiesława  Widucha Proboszcza Parafii. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia w Barwałdzie Średnim wystał Zespół Pieśni i Tańca „Kotlina” z Osieka, ich występ był ozdobą Jubileuszu i na długo pozostanie w pamięci.  

czytaj dalej »

Festyn Rodzinny w Zespole Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim

W sobotę 27.05.2017r. przy Zespole Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim odbył się Festyn Rodzinny, który już na stałe wpisał się w plan pracy szkoły. Impreza zgromadziła liczne grono dzieci, rodziców oraz mieszkańców Barwałdu i okolic.

czytaj dalej »

Duży sukces Białej Niedzieli

Po raz kolejny dużym sukcesem zakończyła się akcja „Biała Niedziela”, której głównym organizatorem było Stowarzyszenie Bene Factum. Lekarze specjaliści udzieli 344  konsultacje.

czytaj dalej »

Piknik rodzinny w Brodach

Minioną sobotę i niedzielę zapamiętamy nie tylko ze względu na cudowną pogodę, ale również z udanej zabawy na "Rodzinnym festynie" w Brodach.

czytaj dalej »

Odbiór prac w Barwałdzie Górnym

W dniu 30 maja dokonano odbioru wykonanych robót „Budowa zjazdu z drogi powiatowej, budowa drogi wewnętrznej wraz z przepustem do projektowanego cmentarza w miejscowości Barwałd Górny w km 0+140 – 0+200” – etap II.

czytaj dalej »

Uroczyście uczcili Dzień Strażaka

Tegoroczny Dzień Strażaka w powiecie wadowickim miał wyjątkowy charakter. Zorganizowane w niedzielę 28 maja obchody były bowiem połączone z jubileuszem 25-lecia powstania Państwowej Straży Pożarnej (PSP). Uroczystości odbyły się na placu przed Klasztorem Karmelitów Bosych w Wadowicach, a poprzedziła je msza św., odprawiona pod przewodnictwem ks. mł. bryg. Władysława Kuliga – kapelana małopolskich strażaków.

czytaj dalej »

Siedemnaste spotkanie Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Wadowicach

18 maja, to w mieście nad Skawą wielkie święto. 97 lat temu w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła. Z tej okazji, w tym roku do miasta przybyła młodzież z 47 szkół papieskiego imienia, z całej Polski.

czytaj dalej »

Rodzinny Rajd Rowerowy

W niedzielę 28 maja 2017 r. Zespół Szkół nr 8 w Stanisławiu Dolnym gościł uczestników XVI Rodzinnego Rajdu Rowerowego na trasie Wadowice - Stanisław Dolny Kępki -Klecza Dolna. W rajdzie uczestniczyło około 130 osób.

czytaj dalej »

Mamo kocham Cię, Tato przytul mnie - czyli kalwaryjskie Święto Rodziny

To było iście rodzinne świętowanie. W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Kalwarii Zebrzydowskiej kolejny raz obchodzono „Majówkę” – czyli Święto Rodziny (24.05). Spotkaniu patronował Zarząd Powiatu w Wadowicach.

czytaj dalej »

Zakończenie XX Dni Papieskich

XX Dni Papieskie w których udział wzięło ponad 1000 osób, odbyły się pod szczególnym patronatem Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego i nawiązywały do 100 rocznicy objawień Fatimskich, które mówią, że nasze życie jest w ręku Pana Boga. Oficjalne zakończenie odbyło się 27 maja o godz. 16 w auli seminarium oo. Bernardynów koncertem laureatów.

czytaj dalej »

"Ciotka Karola"

Działające przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej Koło Teatralne "Carpe Diem" zaprasza na sztukę Thomasa Brandona "Ciotka Karola". Spektakle odbędą się w sali widowiskowej CKSiT w dniach 8, 9 i 11 czerwca 2017 r.

czytaj dalej »

Jan Chyczyński z ZS nr 2 w Brodach najlepszym informatykiem wśród gimnazjalistów

18 gimnazjów wzięło udział w V Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Informatycznej dla Gimnazjalistów, który odbył się w 26 maja w Zespole Szkół Nr w 2 Wadowicach. Uczniowie walczyli o 7 calowy tablet multimedialny. W konkursie zwyciężył  Jan Chyczyński z ZS Nr 2 w Brodach.

czytaj dalej »

Rodzinny Rajd Rowerowy 2017 Wadowice – Stanisław Dolny Kępki – Klecza Dolna

Ognisko TKKF "Leskowiec" w Wadowicach zaprasza na XVI Rodzinny Rajd Rowerowy, organizowany w ramach cyklu Beskidzkich Rajdów Rowerowych. Od lat cieszy się on sporym zainteresowaniem miłośników dwóch kółek.

czytaj dalej »

Strona 9 z 92