Miasta partnerskie

Z wizytą w Levocy

Na zaproszenie burmistrza Miroslava Vilkovskiego z kurtuazyjną wizytą w partnerskim mieście Levoča na Słowacji przebywała delegacja gminy Kalwarii Zebrzydowskiej. Delegacja, której przewodniczył radny Robert Mikołajek uczestniczyła w Międzynarodowym Festiwalu Kultury Dniach Majstra Pavla.

czytaj dalej »

BISCEGLIE - nowe miasto partnerskie Kalwarii Zebrzydowskiej

W październiku 2011 roku, władze włoskiego miasta Bisceglie zwróciły się z propozycją nawiązania współpracy partnerskiej z Kalwarią Zebrzydowską. „…Wyrażając uczucia naszej wspólnoty, mocno związanej z kultem Matki Boskiej Bolesnej oraz inicjatywę naszych, lokalnych stowarzyszeń, inspirowani osobą Błogosławionego Jana Pawła II, niniejszym popieramy partnerstwo z Waszym miastem…”

czytaj dalej »

Z wizytą w Hameln

Na zaproszenie władz naszego miasta partnerskiego leżącego w Dolnej Saksonii, w dniach 7-10 czerwca br. Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Zbigniew Stradomski wraz z 45–osobową delegacją mieszkańców gościł w Hameln.

czytaj dalej »

Jubileusz 10-lecia partnerstwa

W roku 2010  minęło 20 lat od momentu  podjęcia współpracy miasta Hameln z Kalwarią Zebrzydowską i nawiązania pierwszych kontaktów, natomiast 5 listopada 2011 roku miało miejsce 10-lecie podpisania Porozumienia o partnerstwie Miast.

czytaj dalej »

Goście z Hameln

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej spotkał się z grupą uczniów z miasta Hameln w Niemczech, która przebywa w naszym mieście w dniach 3- 10 września br.

czytaj dalej »

Strona 2 z 5