Archiwum artykułów

Urząd Miasta z certyfikatem ISO

Podczas XVIII Sesji Rady Miejskiej Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty odebrał certyfikat ISO 9001: 2000 dla Urzędu Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej. Certyfikat wręczył Zenon Wawrowski dyrektor firmy TUV NORD POLSKA.

czytaj dalej »

Bezpłatna pomoc prawna

W sprawie świadczonej bezpłatnej pomocy prawnej, Fundacja Waldemara Pawlaka „Europa i Samorządność”, przekazuje zainteresowanym następujące informacje:

czytaj dalej »

Rocznica

Z okazji 60 rocznicy jednej z największych akcji 12 PP AK – uwolnienia z więzienia w Kalwarii Zebrzydowskiej gen. Brunona Olbrychta ps. „Olza” Dowódcy Śląskiej Grupy operacyjnej Armii Krajowej i innych więźniów aresztowanych 28 września 1944 roku w Zebrzydowicach, Stowarzyszenie Żołnierzy AK i Więźniów Politycznych Zarząd Główny w Krakowie oraz Związek Kombatantów w Kalwarii, weterani - byli członkowie 12 PP AK Ziemi Wadowickiej złożyli wiązanki kwiatów u stóp tablicy pamiątkowej, która znajduje się na budynku ZS i PO.

czytaj dalej »

Wizyta z Hameln

Współpraca Kalwarii z partnerskim miastem Hameln z powodzeniem jest prowadzona na kilku płaszczyznach. Należy do niej wymiana doświadczeń z zakresu administracji samorządowej, wymiana młodzieży, straży pożarnej, sportowców i prywatne spotkania mieszkańców obu miast. Obecnie poszerzona została o kolejny obszar – Hamelneńskie Koło Kobiet Frauering.

czytaj dalej »

Pozorowany pożar Domu Pielgrzyma

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Kalwarii Zebrzydowskiej wraz z Komendą Powiatowa PSP w Wadowicach zorganizował ćwiczenia taktyczno-bojowe swojej jednostki.

czytaj dalej »

Diamentowe Gody

Jubileusz 60-lecia zawarcia związku małżeńskiego obchodzili:

czytaj dalej »

BUDŻET 2005

Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska niniejszym informuje, że przystępujemy do prac przygotowawczych w zakresie opracowania projektu budżetu gminy na 2005 rok.

czytaj dalej »

XVIII Sesja Rady Miejskiej

Zapraszam do wzięcia udziału w XVIII Sesji Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w dniu 30 września 2004r. /czwartek/ o godz. 9-tej.

czytaj dalej »

Biblioteka - konkurs plastyczny

Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza młodzież w wieku 11- 14 lat do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na plakat promujący bibliotekę.

czytaj dalej »

Biblioteka - spotkanie literackie

Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na spotkanie literackie z Panem Januszem Opyrchałem

czytaj dalej »

„Robótki ręczne Kalwarianek”

Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej z siedzibą w Pawilonie Wystawowym „Okrąglak” ul. Mickiewicza 2. zaprasza na wystawę – „Robótek Kalwarianek”. Oficjalne otwarcie wystawy odbędzie się 16.09.br. o godz. 15:00

czytaj dalej »

Podczas wakacji w bibliotece

Atrakcyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży podczas wakacji prowadzono w Bibliotece Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej. W każdą środę i piątek od 14 lipca do 13 sierpnia panie bibliotekarki (i nie tylko) pracowały z uczestnikami zajęć...

czytaj dalej »

Niepełnosprawni żyją wśród nas

W naszej gminie jest ich około 500. Otaczamy ich opieką, proponujemy różne formy pomocy im samym jak i ich rodzinom. Ale czy to wszystko co możemy zrobić ?...

czytaj dalej »

Plan przestrzennego zagospodarowania.

Burmistrz Miasta, architekt miasta, członkowie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Inwestycji, Finansów, sołtysi, przewodniczące Rad Osiedlowych Miasta Kalwaria Zebrzydowska spotkali się z projektantami planu przestrzennego zagospodarowania dla miasta i gminy Kalwaria Zebrzydowska...

czytaj dalej »

Zawody sportowo-pożarnicze

Na stadionie Ludowego Klubu Sportowego „Żarek” w Stroniu przeprowadzono międzygminne zawody sportowo-pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gmin...

czytaj dalej »

Strona 221 z 227