Archiwum artykułów

XIX Sesja Rady Miejskiej

W dniu 09 grudnia 2004r. /czwartek/ o godz. 9-tej odbędzie się XIX Sesja Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

„Mikołajki”

U Bernardynów, Przedszkolaków, Kobiet Bugajskich

czytaj dalej »

Są straty, trwa usuwanie skutków wichury

Wciąż jeszcze trwa usuwanie szkód i podliczanie strat jakie spowodowała pierwsza zimowa zadymka połączona z silnym wiatrem 19 listopada br.

czytaj dalej »

Podwójny jubileusz

W tym roku Zespół Szkół Nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej świętował podwójny jubileusz. Uroczystości jubileuszowe: 120-lecie Szkoły Podstawowej i 40-lecie powstania obiektu odbyły się 25 listopada br. z udziałem władz samorządowych miasta i gminy Kalwaria Zebrzydowska, radnych Rady Miejskiej, przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Krakowie Delegatura w Wadowicach, byłych pracowników oświaty, Grona Pedagogicznego, Komitetu Rodzicielskiego i uczniów.

czytaj dalej »

Kontynuacje budowy chodników

Zakończono kolejny etap budowy chodników dla pieszych przy drogach powiatowych w naszej gminie. Ten rodzaj inwestycji – zadania drogowe, finansowany jest przez Gminę Kalwaria Zebrzydowska oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wadowicach na zasadzie 50% gmina i 50% Powiatowy Zarząd Dróg w rozliczeniu końcowym. Pod koniec listopada dokonano odbioru wykonanych chodników przy drogach:

czytaj dalej »

W 60 rocznicę katastrofy

24 listopada w Barwałdzie Średnim, w miejscu gdzie 60 lat temu zdarzyła się jedna z największych katastrof kolejowych w Polsce został odsłonięty obelisk upamiętniający to tragiczne wydarzenie.

czytaj dalej »

Ambasadorowie miasta i gminy

O tych można by napisać wiele. Od lat promują nasz region, kultywują tradycję, wychowują młode pokolenia, służą swoim talentem i pracą, poświęcają swój wolny czas. Wyróżniają się zaangażowaniem, są bezinteresowni. W środowisku cieszą się szacunkiem i uznaniem.

czytaj dalej »

W połowie drogi, po drogach wędrując...

Augustyn Ormanty - Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej przeprowadził na terenie całej gminy cykl spotkań z mieszkańcami. Na temat przeprowadzonego rekonesansu i odbytych licznych rozmów, dyskusji Gospodarz Miasta i Gminy mówi:

czytaj dalej »

Święto Niepodległości

Każdego roku Święto Niepodległości jest w Kalwarii obchodzone bardzo uroczyście. Dbają o to Miejsko-Gminne Koło Kombatantów wraz z Urzędem Miasta i Zarządem Ochotniczej Straży Pożarnej, której orkiestra uświetniła przemarsz przez ulice miasta.

czytaj dalej »

11 Listopada

Wczoraj w budynku Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej nr 1 w Stanisławiu Dolnym z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości, zaprezentowali montaż słowno-muzyczny zatytułowany "11 Listopada".

czytaj dalej »

Objazd do Wadowic

Ulica Jagiellońska zamknięta

czytaj dalej »

Konkurs rozstrzygnięty

Doroczny konkurs – Najlepszy Sołtys Województwa Małopolskiego AD ”2003” został rozstrzygnięty. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w Bukowinie Tatrzańskiej - w gminie ubiegłorocznego laureata – Najlepszego Sołtysa”AD 2002” - Andrzeja Czernika.

czytaj dalej »

Dzień Nauczyciela

Rokrocznie z okazji Święta Edukacji narodowej odbywają się uroczyste spotkania władz miasta z przedstawicielami środowiska nauczycielskiego.

czytaj dalej »

Biblioteka

Oferta Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej na rok kulturalny 2004/ 2005

czytaj dalej »

INFORMACJA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

Referat Promocji i Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej przypomina o niezwłocznym dostosowaniu wpisu do ewidencji działalności gospodarczej do wymogów art. 7b ust.2 pkt 1-3, art.7c ust.2 oraz i 2 z dnia 19 listopada 1999 roku- Prawo działalności gospodarczej / Dz. U. nr 101 1178 z póź.zm. / do dnia 31.12.2004 roku.

czytaj dalej »

Strona 220 z 227