Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej


Dzień Nauczyciela z Biskupem

Jego Ekscelencja Biskup Damian Muskus OFM, jak co roku z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, odprawił uroczystą Mszę Świętą w kościele parafialnym p.w. św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Wizyta węgierskiej delegacji w Kalwarii Zebrzydowskiej

Sekcja Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji już od kilku lat współpracuje z narodową Sekcją Węgierską IPA, między innymi poprzez wymianę policjantów, udział w stażach zawodowych czy konferencjach.

czytaj dalej »

Tradycje ruchu sokolskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej

Biblioteka Publiczna im. S. Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na spotkanie autorskie promujące najnowszą książkę dr. hab. Andrzeja Nowakowskiego

czytaj dalej »

Carmen. Bella Donna

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na wyjazd do teatru Bagatela.

czytaj dalej »

Otwarcie "Filkówki"

W niedzielę 6 października br. odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanego pawilonu sportowego „Filkówka” w Barwałdzie Średnim.

czytaj dalej »

VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

6 października 2013 r. na stadionie MKS „Skawa” w Wadowicach odbyły się VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Wadowickiego.

czytaj dalej »

JUST PUMP IT 3

Piątego października już po raz trzeci Rada Młodzieży w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprosiła żądnych wrażeń rowerzystów na trzecią odsłonę zawodów z cyklu „Just Pump It”.

czytaj dalej »

Wernisaż wystawy "Pejzaże"

4 października br., w „Starym Kinie” odbył się niezwykły wernisaż wystawy Artura Trojanowskiego. Urodzony 1968 roku w Łodzi artysta jest absolwentem PLSP oraz wydziału Edukacji Wizualnej PWSSP w Łodzi.

czytaj dalej »

Konkursy z wolontariatem

Wolontariat Animus zaprasza młodzież do udziału w konkursie reżyserskim na film krótkometrażowy "Moja miejscowość - dziś i jutro" oraz w konkursie na projekt kartki pocztowej "Postać rozsławiająca naszą miejscowość - naszą gminę". Do wygrania atrakcyjne nagrody!  

czytaj dalej »

Klub globtrotera

Centrum Kultury zaprasza entuzjastów turystyki, poznawania świata, wspólnych eskapad, krajoznawczych opowieści i ciekawostek na spotkania klubu globtrotera.  

czytaj dalej »

"Od Lanckorony po Zalew Mucharski"

W sobotę 28 września br. chętne osoby które zakupiły w czwartek 26.09.13r. Gazetę Wyborczą wzięły udział w niezwykłym spacerze po gospodarstwach z terenu Gościńca 4 żywiołów.

czytaj dalej »

Kalwaryjskie Misterium Chleba

W niedzielę 29 września br. w Bazylice oo. Bernardynów,  już po raz drugi obchodzono Kalwaryjskie Misterium Chleba.

czytaj dalej »

Otwarcie placu zabaw w Stanisławiu Dolnym

W sobotnie popołudnie, 28 września 2013r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stanisławiu Dolnym miało miejsce niezwykłe wydarzenie – otwarcie długo wyczekiwanego i wymarzonego placu zabaw dla dzieci.

czytaj dalej »

Setna rocznica urodzin mieszkańca Kalwarii Zebrzydowskiej

Setne urodziny w dniu 29 września 2013 roku obchodził mieszkaniec naszej gminy Pan Edward Madej.

czytaj dalej »

70 Targi Meblowe

W sobotę, 21 września, rozpoczęły się 70 Targi Meblowe. Swoje produkty w pawilonach Cechu Rzemiosł Różnych w Kalwarii pokaże 110 wystawców. Targi potrwają do 29 września.

czytaj dalej »

"Pejzaże"

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zaprasza na wystawę prac Artura Trojanowskiego. Wernisaż wystawy odbędzie się 4 października 2013 r. o godz. 17:00 w „Starym Kinie”, ul. Mickiewicza 4.

czytaj dalej »

Piknik z okazji "Święta Ziemniaka"

Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Barwałd Średni i Koło Gospodyń "Swojskie Klimaty" zapraszają na biesiadę przy ognisku, pieczone ziemniaki, kiełbaski z ogniska, prażone i inne atrakcje. Piknik odbędzie się w niedzielę 6 października 2013 r. za świetlicą wiejską w Barwałdzie Średnim.  

czytaj dalej »

Klub z kawą nad książką

Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Fundacja Miasto Słów zapraszają na otwarte spotkanie KLUBU z KAWĄ … nad KSIĄŻKĄ w dniu 26 września 2013 r., godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej przy ul. Jana Pawła II 24

czytaj dalej »

Otwarcie placu zabaw w Stanisławiu Dolnym

Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców serdecznie zapraszają na uroczyste otwarcie placu zabaw w Stanisławiu Dolnym – Dolany w dniu 28 września 2013 r. o godz. 14.00.

czytaj dalej »

70 Targi Meblowe

czytaj dalej »

Pożegnanie Lata 2013

Lato pomału zmierza ku końcowi, nie ma co się smucić, ponieważ koniec najcieplejszej pory roku oznacza  jego huczne pożegnanie, a zrobimy to już po raz szósty w Kalwarii Zebrzydowskiej (30 km od Krakowa, w stronę Wadowic).  

czytaj dalej »

115 rocznica urodzin s. Izabeli

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki oraz Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego á Paulo Prowincja Krakowska zapraszają na uroczystość okazji 115 rocznicy urodzin Szarytki S.Izabeli Łuszczkiewicza SM, która odbędzie się 24 września 2013 r.

czytaj dalej »

Niezwykły koncert w Kalwarii Zebrzydowskiej

14 września na obiekcie sportowym CKSiT przy ul. Mickiewicza 16 hucznie żegnano lato. Na imprezie o nazwie „Barwy lata” zagrały lokalne zespoły z Brodów, Kalwarii Zebrzydowskiej, Suchej Beskidzkiej oraz Stryszowa.

czytaj dalej »

Dożynki gminne w Leńczach

W słoneczne, niedzielnie popołudnie, 8 września w sołectwie Leńcze odbyły się II Dożynki Gminne.

czytaj dalej »

Strona 74 z 74