Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Tradycje ruchu sokolskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej

21 października 2013 r. w budynku Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej miało miejsce spotkanie - promocja książki pt. "Tradycje Ruchu Sokolskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej w latach 1898-1964 na tle dziejów miasta", której autorem jest prof. dr hab. Andrzej Nowakowski.

czytaj dalej »

"Bloody Night" z Kalwaria ART

Halloween już niedługo, więc czas na „krwawą noc”! Jeżeli lubisz mroczną i tajemniczą atmosferę tego okresu, to znak, że musisz się pojawić już w najbliższa sobotę (26 października) o 20:00 w Hotelu przy Kalwariance (ul. Mickiewicza 16, Kalwaria Zebrzydowska).

czytaj dalej »

Pociąg pamięci o błogosławionym Janie Pawle II

Projekt pod nazwą „Młodzież pamięta” jest realizowany we współpracy z Dzielnicą I Krakowa, Centrum Młodzieży, Urzędem Miasta Skawiny i Urzędem Miejskim w Wadowicach. 18 października, już po raz trzeci do Kalwarii Zebrzydowskiej zawitali uczestnicy „Pociągu pamięci o błogosławionym Janie Pawle II”.

czytaj dalej »

Anioł w Miasteczku

Stowarzyszenie "Gościniec 4 żywiołów" zaprasza do udziału w kolejnej edycji festiwalu Anioł w Miasteczku, który odbędzie się w dniach 14-15 grudnia 2013.

czytaj dalej »

Edukacja to najlepsza inwestycja w przyszłość

„Święto Edukacji Narodowej to właściwy czas do przekazania podziękowań za całoroczną pracę; kształcenie, wychowanie i opiekę dzieci i młodzieży” – powiedział Burmistrz Zbigniew Stradomski otwierając gminną uroczystość Dnia Nauczyciela, zorganizowaną tego roku 15 października w obiekcie ,,Kalwarianka’’.

czytaj dalej »

Dzień Nauczyciela z Biskupem

Jego Ekscelencja Biskup Damian Muskus OFM, jak co roku z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, odprawił uroczystą Mszę Świętą w kościele parafialnym p.w. św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Wizyta węgierskiej delegacji w Kalwarii Zebrzydowskiej

Sekcja Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji już od kilku lat współpracuje z narodową Sekcją Węgierską IPA, między innymi poprzez wymianę policjantów, udział w stażach zawodowych czy konferencjach.

czytaj dalej »

Tradycje ruchu sokolskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej

Biblioteka Publiczna im. S. Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na spotkanie autorskie promujące najnowszą książkę dr. hab. Andrzeja Nowakowskiego

czytaj dalej »

Carmen. Bella Donna

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na wyjazd do teatru Bagatela.

czytaj dalej »

Otwarcie "Filkówki"

W niedzielę 6 października br. odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanego pawilonu sportowego „Filkówka” w Barwałdzie Średnim.

czytaj dalej »

VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

6 października 2013 r. na stadionie MKS „Skawa” w Wadowicach odbyły się VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Wadowickiego.

czytaj dalej »

JUST PUMP IT 3

Piątego października już po raz trzeci Rada Młodzieży w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprosiła żądnych wrażeń rowerzystów na trzecią odsłonę zawodów z cyklu „Just Pump It”.

czytaj dalej »

Wernisaż wystawy "Pejzaże"

4 października br., w „Starym Kinie” odbył się niezwykły wernisaż wystawy Artura Trojanowskiego. Urodzony 1968 roku w Łodzi artysta jest absolwentem PLSP oraz wydziału Edukacji Wizualnej PWSSP w Łodzi.

czytaj dalej »

Konkursy z wolontariatem

Wolontariat Animus zaprasza młodzież do udziału w konkursie reżyserskim na film krótkometrażowy "Moja miejscowość - dziś i jutro" oraz w konkursie na projekt kartki pocztowej "Postać rozsławiająca naszą miejscowość - naszą gminę". Do wygrania atrakcyjne nagrody!  

czytaj dalej »

Klub globtrotera

Centrum Kultury zaprasza entuzjastów turystyki, poznawania świata, wspólnych eskapad, krajoznawczych opowieści i ciekawostek na spotkania klubu globtrotera.  

czytaj dalej »

Strona 146 z 147