Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Kalwaryjskie Misterium Chleba

W niedzielę 29 września br. w Bazylice oo. Bernardynów,  już po raz drugi obchodzono Kalwaryjskie Misterium Chleba.

czytaj dalej »

Otwarcie placu zabaw w Stanisławiu Dolnym

W sobotnie popołudnie, 28 września 2013r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stanisławiu Dolnym miało miejsce niezwykłe wydarzenie – otwarcie długo wyczekiwanego i wymarzonego placu zabaw dla dzieci.

czytaj dalej »

Setna rocznica urodzin mieszkańca Kalwarii Zebrzydowskiej

Setne urodziny w dniu 29 września 2013 roku obchodził mieszkaniec naszej gminy Pan Edward Madej.

czytaj dalej »

70 Targi Meblowe

W sobotę, 21 września, rozpoczęły się 70 Targi Meblowe. Swoje produkty w pawilonach Cechu Rzemiosł Różnych w Kalwarii pokaże 110 wystawców. Targi potrwają do 29 września.

czytaj dalej »

"Pejzaże"

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zaprasza na wystawę prac Artura Trojanowskiego. Wernisaż wystawy odbędzie się 4 października 2013 r. o godz. 17:00 w „Starym Kinie”, ul. Mickiewicza 4.

czytaj dalej »

Piknik z okazji "Święta Ziemniaka"

Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Barwałd Średni i Koło Gospodyń "Swojskie Klimaty" zapraszają na biesiadę przy ognisku, pieczone ziemniaki, kiełbaski z ogniska, prażone i inne atrakcje. Piknik odbędzie się w niedzielę 6 października 2013 r. za świetlicą wiejską w Barwałdzie Średnim.  

czytaj dalej »

Klub z kawą nad książką

Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Fundacja Miasto Słów zapraszają na otwarte spotkanie KLUBU z KAWĄ … nad KSIĄŻKĄ w dniu 26 września 2013 r., godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej przy ul. Jana Pawła II 24

czytaj dalej »

Otwarcie placu zabaw w Stanisławiu Dolnym

Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców serdecznie zapraszają na uroczyste otwarcie placu zabaw w Stanisławiu Dolnym – Dolany w dniu 28 września 2013 r. o godz. 14.00.

czytaj dalej »

70 Targi Meblowe

czytaj dalej »

Pożegnanie Lata 2013

Lato pomału zmierza ku końcowi, nie ma co się smucić, ponieważ koniec najcieplejszej pory roku oznacza  jego huczne pożegnanie, a zrobimy to już po raz szósty w Kalwarii Zebrzydowskiej (30 km od Krakowa, w stronę Wadowic).  

czytaj dalej »

115 rocznica urodzin s. Izabeli

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki oraz Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego á Paulo Prowincja Krakowska zapraszają na uroczystość okazji 115 rocznicy urodzin Szarytki S.Izabeli Łuszczkiewicza SM, która odbędzie się 24 września 2013 r.

czytaj dalej »

Niezwykły koncert w Kalwarii Zebrzydowskiej

14 września na obiekcie sportowym CKSiT przy ul. Mickiewicza 16 hucznie żegnano lato. Na imprezie o nazwie „Barwy lata” zagrały lokalne zespoły z Brodów, Kalwarii Zebrzydowskiej, Suchej Beskidzkiej oraz Stryszowa.

czytaj dalej »

Dożynki gminne w Leńczach

W słoneczne, niedzielnie popołudnie, 8 września w sołectwie Leńcze odbyły się II Dożynki Gminne.

czytaj dalej »

Strona 131 z 131