Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

XVII Dni Papieskie - dzień drugi

Już drugi dzień za nami. Od samego rana dzieci w kategoriach od przedszkola aż do szkół ponadgimnazjalnych wzięły udział w Przeglądzie Pieśni Religijnej. 330 uczestników, w 10 kategoriach, miało okazje zaprezentować swoje talenty i umiejętności.

czytaj dalej »

Inauguracja XVII Dni Papieskich

Pierwszy dzień XVII Dni Papieskich za nami. Nasze obchody zainaugurowaliśmy Uroczystą Eucharystią o godzinie 11.00 pod przewodnictwem ks. Dziekana Wiesława Cygana. Również pod czas tej celebracji przeżywaliśmy przekazanie Symboli Światowych Dni Młodzieży dla naszej parafii.

czytaj dalej »

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej

W dniu 15 maja 2014 roku odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej poświęcona uczczeniu kanonizacji Jana Pawła II, Honorowego Obywatela Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

XVII Dni Papieskie

W niedzielę 18 maja obchodzimy 94. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Wydarzenie to jest okazją do zainaugurowania XVII Dni Papieskich w Kalwarii Zebrzydowskiej, które rozpoczną się mszą świętą w kościele parafialnym p.w. św Józefa oraz Piłkarską Majówką.

czytaj dalej »

VIII Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich

Naczelna Rada Adwokacka zaprasza do skorzystania z bezpłatnych porad adwokackich w dniu 17 maja 2014 r. Więcej szczegółów na stronie www.adwokatura.pl  

czytaj dalej »

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

Serdecznie zapraszamy na premierę przedstawienia pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków", która odbędzie się 29 maja 2014r.(czwartek) o godz. 17.00. Dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów szkół podstawowych zapraszamy na przedstawienia w dniach 30.05 (piatek) i 3.06 (wtorek) na godz. 9.00 i 11.00.

czytaj dalej »

"Gotowanie łączy pokolenia" - warsztaty kulinarne w Leńczach

Karolina i Emilka Kowalskie z Leńcz, redaktorki gazetki „Świat dookoła nas”, są inicjatorkami warsztatów kulinarnych dla dzieci. Uczestnicy, pod okiem Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Leńczach, dowiedzą się się jak zorganizować kinder-party, przyrządzić oryginalne kanapki, upiec ciasteczka, udekorować stół.

czytaj dalej »

Ewa Brózda laureatką Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego

Ewa Brózda, uczennica Zespołu Szkół nr 4 w Zebrzydowicach, została laureatką Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego w roku szkolnym 2013/2014.

czytaj dalej »

Startuje Szkółka Tenisa Ziemnego

Oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży uczącej się (chłopców i dziewcząt) w wieku od 6-14 lat oraz 15-21 lat. Szkółka składa się z cyklu szkoleniowego obejmującego naukę podstaw techniki gry w tenisa ziemnego zgodnie z zasadami międzynarodowego programu szkoleniowego Tenis 10 (ten).

czytaj dalej »

Zabawy z Kalwaria ART

Słoneczna pogoda, mnóstwo kolorów, chusta, pomalowane buźki, konkursy, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych - tak planujemy niedzielne popołudnie, 18 maja, w godz. 15.00-17.00 przed MKS Kalwarianka. Pamiętacie malowanie dłońmi? I grę w „chińczyka”?

czytaj dalej »

"Koło Wiejskich Tradycji"

Zagroda Edukacyjna "Koło Wiejskich Tradycji" zaprasza spragnionych pięknych widoków, przestrzeni i czystego powietrza oraz wszystkich, którzy tęsknią za prawdziwą wsią, a także tych, którzy chcą ją poznać.

czytaj dalej »

Bądź bezpieczny na drodze

International Police Association, Region Kalwaria Zebrzydowska NSZZP w Wadowicach oraz Firma Opax rozpoczęły drugą edycję akcji "Pomyśl zanim wyruszysz".

czytaj dalej »

Wyjazd do teatru z CKSiT

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na wyjazd do Teatru Ludowego na spektakl „Pół żartem, pół sercem”.

czytaj dalej »

Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

Święto 3 Maja w Kalwarii Zebrzydowskiej zgromadziło wielu mieszkańców oraz przedstawicieli lokalnych społeczności: samorządu, instytucji gminnych, Policji, strażaków, młodzieży szkolnej, stowarzyszeń kulturalnych i sportowych, lokalnego rzemiosła, orkiestr i innych.

czytaj dalej »

XVII Dni Papieskie

Zapraszamy na XVII Dni Papieskie w Kalwarii Zebrzydowskiej pod honorowym patronatem ks. kard. Stanisława Dziwisza, które odbędą się w dniach 18-31 maja 2014 r.

czytaj dalej »

Strona 131 z 142