Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Targi Pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach zaprasza wszystkich pracodawców poszukujących pracowników do swojej firmy oraz innych zainteresowanych do udziału w Targach Pracy, które odbędą się w dniu 16 maja 2014 r. (piątek) w godz. od 10:00 do 14:00 w Hali Sportowej przy Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Andrychowie, ul. Daszyńskiego 14. Więcej informacji na stronie www.up.wadowice.pl

czytaj dalej »

"Anielskie Przysmaki"

Lokalna Grupa Działania "Gościniec 4 żywiołów" zaprasza na targi organizowane w ramach realizacji projektu "Produkt Lokalny Małopolska". Targi poświęcone są szeroko pojętej zdrowej, ekologicznej żywności oraz potrawom regionalnym częstokroć tworzonych na podstawie starodawnych, tradycyjnych receptur.

czytaj dalej »

Za3Maj się - Święto Konstytucji 3 Maja

Wojewoda Małopolski, Marszałek Województwa Małopolskiego i Prezydent Miasta Krakowa zapraszają na obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

czytaj dalej »

Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które rozpoczną się o godzinie 9:00 przed Urzędem Miasta oraz na kalwaryjskim Rynku.

czytaj dalej »

Pisanka wielkanocna

9 kwietnia w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Pisanka wielkanocna”. Na konkurs wpłynęło ponad 190 prac.

czytaj dalej »

Wielkie gratulacje!

W dniu 15 kwietnia 2014 r. w Auli Collegium Maius UJ w Krakowie odbyła się uroczystość zorganizowana przez Federację Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP oraz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski, na której tytuł Człowieka Roku 2013 otrzymali Kardynał Marian Jaworski i Krzysztof Penderecki, a tytuł Małopolanina Roku 2013 Anna Polony i Jerzy Trela.

czytaj dalej »

I Ty możesz zostać ratownikiem

W dniu 9 kwietnia br. w Zespole Szkół nr 5 w Barwałdzie Górnym przeprowadzono cykliczny IX Międzygminny Konkurs „I Ty możesz zostać ratownikiem”. Uczestniczyło w nim 13 drużyn reprezentujących gimnazja z terenu gmin: Kalwaria Zebrzydowska, Lanckorona, Stryszów i Spytkowice.

czytaj dalej »

Wiosna na lanckorońskich łąkach

Lokalna Grupa działania "Gościniec 4 żywiołów" zaprasza do gospodarstwa edukacyjnego "Koło wiejskich tradycji" w dniach 26-27 kwietnia 2014 r.

czytaj dalej »

Pamiętamy - Smoleńsk 2010

Czwartą rocznicę tragicznych wydarzeń katastrofy smoleńskiej mieszkańcy uczcili obecnością na mszy świętej, która została odprawiona w kościele parafialnym p.w. św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej. W dniu 9 kwietnia Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej złożył kwiaty pod pomnikiem na Placu Solidarności w Wadowicach.

czytaj dalej »

Kalwaryjskie Malowanie Pisanek

CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na wspólne jajek malowanie w dniu 15 kwietnia 2015 r. o godz. 17:00. Tegorocznym gościem będzie Grzegorz Piotrowski, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy DPS w Zebrzydowicach.

czytaj dalej »

Egzaminy szóstoklasistów

Każdego roku w kwietniu w całej Polsce przeprowadzany jest sprawdzian, do którego przystępują uczniowie klas szóstych szkół podstawowych. Sprawdzian organizują i przeprowadzają Okręgowe Komisje Egzaminacyjne, które przygotowują zestawy zadań.

czytaj dalej »

Gratulacje dla uczniów z ZS nr 2 w Brodach

Uczniowie ZS nr 2 w Brodach odnieśli duży sukces w konkursie „Taki duży, taki mały... święty Jan Paweł II i ja - Papież Polak w oczach dzieci i młodzieży" ogłoszonym przez Bibliotekę Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

czytaj dalej »

Żołnierze Wyklęci - gminna akademia

Koncert zespołu Forteca zostanie na długo w pamięci uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości. Dzień 27 marca br. został poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych, Ofiar Katynia i Katastrofy Smoleńskiej.

czytaj dalej »

Wręczono dyplomy dla Liderów Małopolski 2013

W dniu 26 marca 2014 r. Cech Rzemiosł Różnych z Kalwarii Zebrzydowskiej został m.in. laureatem w konkursie "Najlepszych Przedsięwzięć Roku w Małopolsce - Lider Małopolski 2013". Wyróżnienie wręczono podczas konferencji XIV edycji konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski.

czytaj dalej »

Powitanie wiosny w Jastrzębi

W dniu 22 marca 2014r. w Jastrzębi odbyło się Powitanie Wiosny.  Wydarzenie miało na celu przetestowanie oferty jaka powstała w ramach realizacji projektu współpracy „Wioski tematyczne pomysłem na innowacyjne produkty turystyki wiejskiej” realizowanego między innymi przez Lokalną Grupę Działania Gościniec 4 żywiołów we współpracy z Panem Wacławem Idziakiem specjalistą w dziedzinie tworzenia wsi tematycznych w Polsce.

czytaj dalej »

Strona 130 z 140