Wydarzenia

VI Pielgrzymka Regionalnych Towarzystw Kultury

Magiczna Kalwaria to szczególne miejsce. Do Sanktuarium Kalwaryjskiego od wieków przybywają pielgrzymi różnych stanów, zawodów oraz grup społecznych. 21 kwietnia 2012 r. w pielgrzymce przybyli też członkowie i sympatycy Regionalnych Towarzystw Kultury z Małopolski.

czytaj dalej »

Majówka 2012

Majowy program uroczystości i imprez w Gminie Kalwaria Zebrzydowska

czytaj dalej »

"Dziś znów umiera"

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa Elżbiety Graboś „Dziś znów umiera”, który odbędzie się 3 kwietnia 2012 r. o godz. 17:00 w Budynku Wielofunkcyjnym, ul. Mickiewicza 4

czytaj dalej »

Podziękowanie

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej składa serdeczne podziękowania dla Chóru Polskiego Radia w Krakowie pod batutą Stanisława Krawczyńskiego...

czytaj dalej »

Zaproszenie na wystawę w Amsterdamie

Wystawa „Od van Gogha do Kandinskiego. Pejzaż symbolistów 1880 – 1910”

czytaj dalej »

Mistrzowski występ Chóru Polskiego Radia

Wyjątkowy koncert odbył się 4 lutego w murach kalwaryjskiej Bazyliki. Blisko stuosobowe audytorium uczestniczyło w prawdziwie artystycznej uczcie. Chór Polskiego Radia w Krakowie pod batutą Stanisława Krawczyńskiego zaprezentował swój repertuar pod nazwą „In te Domine speravi”.

czytaj dalej »

Paint the Weiss

27 stycznia 2012 r. w budynku przy ul. Mickiewicza 4 odbył się wernisaż wystawy "Paint the Weiss".

czytaj dalej »

In te Domine speravi

Burmistrz Miasta, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki oraz Klasztor oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają na koncert

czytaj dalej »

Kolejny „Złoty But” już za nami

Ostatni weekend 21/22.01 można było spędzić na wiele sposobów, pogoda nie zachęcała do wyjścia z domów jednak wielu mieszkańców Przytkowic i okolicznych miejscowości zaryzykowało i pojawiło się na tegorocznych szesnastych już a trzeci raz organizowanych w Przytkowicach, zawodach psich zaprzęgów.

czytaj dalej »

Wystawa w Centrum Kultury

Od 27 stycznia do końca marca 2012 r. w Budynku Wielofunkcyjnym przy Mickiewicza 4 można oglądać wystawę "Paint The Weiss"

czytaj dalej »

Orszak Trzech Króli w Krakowie

6 stycznia 2012 r. po raz kolejny Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami 24 polskich miast. Oczywiście nie zabrakło wśród nich Krakowa, a w orszaku - jakżeby inaczej - niezastąpionego Zespołu Regionalnego „Sami Swoi” z Przytkowic.

czytaj dalej »

Wielkie kolędowanie w Krakowie

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Teatr Regionalny w Krakowie organizuje Korowód Kolędniczy, w którym uczestniczą zespoły folklorystyczne z województwa małopolskiego. W tym roku, tym razem 22 grudnia, w wielkim kolędowaniu ulicami Krakowa brało udział 17 zespołów regionalnych.

czytaj dalej »

Jubileusz 10-lecia partnerstwa

W roku 2010  minęło 20 lat od momentu  podjęcia współpracy miasta Hameln z Kalwarią Zebrzydowską i nawiązania pierwszych kontaktów, natomiast 5 listopada 2011 roku miało miejsce 10-lecie podpisania Porozumienia o partnerstwie Miast.

czytaj dalej »

Jarmark Świąteczny Twórców Nieprofesjonalnych

Twórcy Nieprofesjonalni zrzeszeni przy Towarzystwie Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają na Jarmark ozdób świątecznych oraz prezentów gwiazdkowych.

czytaj dalej »

Zimowy Festiwal Anioł w Miasteczku

Jak co roku w Lanckoronie został zorganizowany Zimowy Festiwal „Anioł w Miasteczku”. Wspaniała pogoda i lanckoroński plener były doskonałym miejscem na zimowy kiermasz z aniołem w tle, gdzie wśród wystawców można było odnaleźć również akcent kalwaryjski.

czytaj dalej »

Strona 6 z 7