Wydarzenia

Piąta edycja szkoły letniej Grupy V4

Każdego roku, w ramach współpracy wyszehradzkiej, Międzynarodowe Centrum Kultury organizuje szkołę letnią, której tematyka skupia się wokół ochrony dziedzictwa kulturowego, a także ochrony i zarządzania miejscami wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech.

czytaj dalej »

"III Małopolskie Dni Bł. Jana Pawła II"

22 czerwca br. w ramach obchodów „Małopolskich Dni Błogosławionego Jana Pawła II” w Bazylice Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się niepowtarzalny koncert Alicji Majewskiej pt. „Pieśni Sakralne”.

czytaj dalej »

"Pielgrzym do Kalwaryi" - Historia pielgrzymowania do Kalwarii Zebrzydowskiej

„…Pielgrzymi zbliżając się do bram klasztoru śpiewali: Witamy cię Kalwaryio, miejsce święte, wybrane!. Tu odnajdywali odpowiedź na najbardziej istotne pytania, tu szukali pociechy w największych strapieniach, stąd odchodzili umocnieni. Pielgrzymka była dla nich okazją nie tylko do intensywnej modlitwy. Mogli zobaczyć kawałek świata, poznać nowych ludzi i zwyczaje: nacieszyć oczy bogactwem kolorów, a uszy bogactwem dźwięków…” O. Egidiusz Włodarczyk

czytaj dalej »

"Damy i huzary"

13 czerwca b.r. odbyła się kolejna premiera Szkolnego Koła Teatralnego „Carpe diem” działającego w ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tym razem widzowie zachwycali się brawurowym wykonaniem sztuki Aleksandra Fredry pt. „Damy i huzary”.

czytaj dalej »

"III Małopolskie Dni Bł. Jana Pawła II"

Zapraszamy na koncert Alicji Majewskiej "Pieśni Sakralne" z muzyką Włodzimierza Korcza, który odbędzie się 22 czerwca (sobota) o godz. 20:00 w Bazylice Mniejszej M.B. Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej w ramach "III Małopolskich Dni Bł. Jana Pawła II". Organizatorem "III Małopolskich Dni Bł. Jana Pawła II" jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

czytaj dalej »

XVIII Letni Festiwal Muzyczny

Zapraszamy na czwarty koncert w ramach XVIII Letniego Festiwalu Muzycznego w Kalwarii Zebrzydowskiej, który odbędzie się 21 czerwca 2013 r. o godz. 20:00 w Bazylice Mniejszej M.B. Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wystąpią: Akademicki Chór ORGANUM, zespół instrumentalny RICERCAR, Marek Stefański – organy, Bogusław Grzybek – dyrygent.

czytaj dalej »

XVIII Letni Festiwal Muzyczny

Trzeci koncert w ramach XVIII Letniego Festiwalu Muzycznego w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się 14 czerwca 2013 r. o godz. 20:00 w Bazylice Mniejszej M.B. Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Podsumowanie XVI Dni Papieskich

Parafialny Klub Sportowy "Św. Józef" z Kalwarii Zebrzydowskiej po raz XVI zorganizował Dni Papieskie. Tegorocznym działaniom przyświecało hasło „Wierzę, że im bardziej się kocha, tym więcej się czyni”.

czytaj dalej »

Dni Kalwarii 2013

Zapraszamy na XXI Dni Kalwarii Zebrzydowskiej, które odbędą się w dnia 22-23 czerwca 2013. W programie m.in. koncert zespołu Łzy, koncert zespołu Cliver, Mati i Sara - finaliści "Got to dance", program dla dzieci, występ kabaretu "Pigwa Show" i wiele innych atrakcji. Wstęp wolny!

czytaj dalej »

Pielgrzym do Kalwaryi

Serdecznie zapraszamy na wystawę, widowisko plenerowe, degustację odpustowych przysmaków i wiele innych atrakcji, a to wszystko na kalwaryjskim rynku w niedzielę 16 czerwca od godziny 12:00.

czytaj dalej »

XVIII Letni Festiwal Muzyczny

Drugi koncert w ramach XVIII Letniego Festiwalu Muzycznego w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się 7 czerwca 2013 r. o godz. 20:00 w Bazylice Mniejszej M.B. Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

XVIII Letni Festiwal Muzyczny

Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki poważnej na koncert inauguracyjny XVIII Letniego Festiwalu Muzycznego, który odbędzie się 24 maja o godzinie 20:00 w Bazylice Mniejszej M.B. Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej

czytaj dalej »

Koncert Eleni

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na koncert Eleni, który odbędzie się 22 maja 2013 w sali widowiskowej CKSiT.

czytaj dalej »

"Kalwaria Anielska"

 

czytaj dalej »

Historia rzemiosła kalwaryjskiego

Wystawa towarzysząca 69. Targom Meblowym w ramach projektu Jarmark Kultur

czytaj dalej »

Strona 4 z 7