Wydarzenia

SP w Zarzycach Wielkich bierze udział w Konkursie Szopek Krakowskich

Uczniowie naszej szkoły od połowy września w ramach zajęć koła artystycznego wykonują szopki bożonarodzeniowe, aby w pierwszy czwartek grudnia na Rynku Głównym w Krakowie przystąpić do słynnego Konkursu Szopek Krakowskich, organizowanego przez Muzeum Historyczne.

czytaj dalej »

"Szlakiem Fundatorów Kalwarii"

Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej i Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają na otwarcie wystawy "Szlakiem Fundatorów Kalwarii", które odbędzie się 15 grudnia 2013 r. o godz. 12:00 na kalwaryjskim rynku.  

czytaj dalej »

Wspomnienie o Marku Skwarnickim

Źródło: "Pielgrzym Kalwaryjski" 50/2013

czytaj dalej »

XV Pielgrzymka Konna i Zaprzęgów Konnych do Kalwarii Zebrzydowskiej

W minioną niedzielę – 25 sierpnia miała miejsce XV Pielgrzymka Konna i Zaprzęgów Konnych do Kalwarii Zebrzydowskiej. Jej punktem kulminacyjnym była polowa Msza Święta na Kalwaryjskich Dróżkach, która przy wspaniałej pogodzie i w malowniczej scenerii kalwaryjskich kaplic, zgromadziła liczenie przybyłych uczestników pielgrzymki, turystów oraz mieszańców naszej gminy.

czytaj dalej »

XV Pielgrzymka Konna i Zaprzęgów Konnych do Kalwarii Zebrzydowskiej

Zapraszamy na piętnastą edycję pielgrzymki konnej i konnego biegu na orientację w terenie, które odbędą się w dniach 23-24-25 sierpnia 2013 r.

czytaj dalej »

XVIII Letni Festiwal Muzyczny w Kalwarii Zebrzydowskiej

W piątek 24 maja uroczyście zainaugurowano XVIII Letni Festiwal Muzyczny w kalwaryjskim sanktuarium. Koncert nosił tytuł „Jak dzieci do matki…” i dedykowany był wszystkim matkom, szczególnie Matce Bożej Kalwaryjskiej.

czytaj dalej »

XVIII Letni Festiwal Muzyczny

Zapraszamy na ostatni koncert w ramach XVIII Letniego Festiwalu Muzycznego w Kalwarii Zebrzydowskiej, który odbędzie się 9 sierpnia 2013 r. o godz. 20:00 w Bazylice Mniejszej M.B. Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wystąpią: Philippa Hyde - sopran, Paul Esswood - kontratenor, Anna Wiktoria Swoboda - lutnia, Wacław Golonka - organy.

czytaj dalej »

Odpust Wniebowzięcia NMP w Kalwarii Zebrzydowskiej 11-18 sierpnia 2013

Informacje dla pielgrzymów

czytaj dalej »

XVIII Letni Festiwal Muzyczny

Zapraszamy na kolejny koncert w ramach XVIII Letniego Festiwalu Muzycznego w Kalwarii Zebrzydowskiej, który odbędzie się 2 sierpnia 2013 r. o godz. 19:00 w Kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Brodach (Grobek). Wystąpią Dariusz Bąkowski-Kois na organach i Zespół Wokalny SINGET.  

czytaj dalej »

XVIII Letni Festiwal Muzyczny

Zapraszamy na kolejny koncert w ramach XVIII Letniego Festiwalu Muzycznego w Kalwarii Zebrzydowskiej, który odbędzie się 19 lipca 2013 r. o godz. 18:00 w Pustelni św. Magdaleny w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wystąpią Katarzyna Wiwer (sopran) oraz Henryk Kasperczak (lutnia).

czytaj dalej »

XVIII Letni Festiwal Muzyczny

Zapraszamy na kolejny koncert w ramach XVIII Letniego Festiwalu Muzycznego w Kalwarii Zebrzydowskiej, który odbędzie się 12 lipca 2013 r. o godz. 20:00 w Bazylice Mniejszej M.B. Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wystąpią: Mirosława Semeniuk-Podraza - organistka oraz OCTAVA ensemble pod kierownictwem artystycznym Zygmunta Magiery.  

czytaj dalej »

Młodzi artyści z naszej gminy

Ulubieńcy publiczności XXI Dni Kalwarii Zebrzydowskiej - duet „Mati i Sara” - tworzą Mateusz Stawowy oraz Sara Silva.

czytaj dalej »

XVIII Letni Festiwal Muzyczny

Zapraszamy na kolejny koncert w ramach XVIII Letniego Festiwalu Muzycznego w Kalwarii Zebrzydowskiej, który odbędzie się 5 lipca o godz. 20:00 w Pałacu Heroda w Bugaju (obok Bramy Zachodniej).  

czytaj dalej »

XXI spotkanie ZWPOSW

6 lipca 2013 roku odbędzie się w Kalwarii Zebrzydowskiej XXI spotkanie Związku Więźniów Politycznych okresu stanu wojennego.

czytaj dalej »

Dni Kalwarii 2013

XXI Dni Kalwarii Zebrzydowskiej, organizowane corocznie przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki mamy już za sobą. Wpisały się w bogatą ofertę kulturalną oferowaną w ciągu ostatnich tygodni mieszkańcom naszej gminy przez szkoły, stowarzyszenia i instytucje kultury.

czytaj dalej »

Strona 3 z 7