99. rocznica urodzin św. Jana Pawła II

18.05.2019 roku uczniowie klasy VI  Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Stanisławiu Dolnym wraz z wychowawczynią - Joanna Elżbieciak - oraz Jadwigą Żak i Grażyną Opyrchał udali się do Wadowic, by uczcić  99. rocznicę urodzin Patrona Szkoły - Świętego Jana Pawła II.

O godzinie 9. 45 wzięli udział w barwnym korowodzie ulicami miasta Wadowic, a o 11:00 we Mszy Świętej pod przewodnictwem kardynała Stanisława Dziwisza.

W bazylice Ofiarowania NMP zgromadzili się uczniowie szkół i placówek noszących imię papieża z Wadowic. Obecni byli także liczni pielgrzymi z Polski i zagranicy oraz władze miasta.

W homilii kardynał zwrócił uwagę na fenomen Papieża z Wadowic, który nazwał „życiem po życiu”. Zaapelował do młodych ludzi, by „odkrywali, kim był, Jan Paweł II, co mówił i pisał, jak kochał człowieka, jak bezinteresownie służył” . Zaznaczył też, że „warto iść sprawdzoną drogą, a taką drogą żarliwej miłości Boga i człowieka, drogą, która przyjmowała kształt służby, szedł patron  szkół- Jan Paweł II”.   Współcelebransem Mszy Świętej był  m.in. proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Stanisławiu Dolnym  - ks. Józef Piasecki.

Po Mszy Św. na placu Jana Pawła II została wciągnięta na maszt flaga papieska, która przez cały rok będzie przypominać mieszkańcom Wadowic o zbliżającej się 100. rocznicy urodzin papieża.

Warto wspomnieć, że  uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1  im. Jana Pawła II w Stanisławiu Dolnym w  ww. uroczystościach  biorą udział od początku, czyli od 19 lat.