Półkolonia zimowa organizowana w Szkole Podstawowej im Marii Konopnickiej w Zebrzydowicach

W bieżącym roku szkolnym półkolonia zimowa odbywała się w pierwszym tygodniu ferii od poniedziałku do piątku, tj. od 14 do 18 stycznia 2019 roku. Przez dwa dni uczniowie uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w szkole, a przez trzy dni używali atrakcji poza szkołą.

Podczas pierwszych zajęć, zorganizowanych w szkole, dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych prowadzonych przez instruktora Fundacji „Sowiarnia” w Wadowicach. Poznały tajniki rzeźbienia w glinie poprzez własnoręczne wykonanie płaskorzeźby. Po zajęciach plastycznych i posiłku odbyły się zajęcia ruchowe na sali gimnastycznej.

Drugi dzień to wyjazd do kina Cinema City Bonarka na film „Ralph Demolka w Internecie”.

Trzeci dzień to również wyjazd, tym razem do kręgielni w Myślenicach, gdzie dzieciaki próbowały swych umiejętności. Trzeba przyznać, że wszyscy radzili sobie znakomicie, a końcowe wyniki większości graczy były imponujące.

Czwarty dzień znów wyjazd do Krakowa, tym razem do parku trampolin GOjump. Po godzinnym szaleństwie na trampolinach udaliśmy się w drogę powrotną podczas, której zatrzymaliśmy się w McDonaldzie, aby uzupełnić utracone kalorie.

Ostatni dzień półkolonii odbywał się w szkole. Dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, podczas których wykonywały prezenty dla Babć i Dziadków z okazji zbliżającego się ich święta. W tym dniu odwiedził nas bardzo miły gość Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska mgr inż. Augustyn Ormanty, który osobiście chciał zobaczyć jak uczniowie spędzają ferie zimowe. Na zakończenie półkolonii dzieci wspólnie z wychowawcami przygotowały słodki poczęstunek – wafle z nutellą, który skonsumowały ze smakiem.

Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że półkolonia była udana.

 

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zebrzydowicach