Półkolonia zimowa w SP nr 1 w Stanisławiu Dolnym

Podczas ferii zimowych w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Stanisławiu Dolnym po raz kolejny zorganizowano półkolonię, która trwała od 14 do 18.01.2019 r. Wzięło w niej udział 45 dzieci z klas I-VI. Ten zasłużony wypoczynek obfitował w moc atrakcji.

Pierwszy dzień uczestnicy półkolonii spędzili na terenie placówki. Zgromadzone dzieci powitał pan dyrektor, który przedstawił harmonogram oraz regulamin zimowego wypoczynku. Następnie uczniowie wzięli udział w zajęciach plastycznych, sportowych, kulinarnych i zagadkach słowno-rysunkowych.

W drugim dniu dzieci pojechały do Beskidzkiego Centrum Zabawki Drewnianej w Stryszawie. Tam zwiedziły wystawę zabawek, poznały ich historię oraz twórców. Brały udział w zajęciach edukacyjno-folklorystycznych „Zabawki stryszawskie”. Własnoręcznie malowały drewniane koniki lub ptaszki, które otrzymały na własność. Zakupiły również inne wyroby ludowych rzeźbiarzy.

Trzeciego dnia uczestnicy półkolonii wybrali się do Wadowickiego Centrum Kultury na film pt. „Misja Yeti”. Następnie udali się do Wadowickiej Biblioteki Publicznej, gdzie wzięli udział w warsztatach czytelniczych zakończonych quizem z nagrodami i słodkim poczęstunkiem.

W kolejnym dniu dzieci udały się do Wadowic na krytą pływalnię „Delfin”. Tam doskonaliły swoje umiejętności pływackie i uczestniczyły w zabawach i grach wodnych.

W ostatnim dniu odbyła się wycieczka do Muzeum Etnograficznego w Krakowie. Uczniowie wzięli udział w warsztatach „Zawodowy Kraków”, podczas których poznali historie i tradycje dawnych krakowskich rzemieślników. Samodzielnie ozdabiali koszulki, które zabrali ze sobą. Uwieńczeniem dnia był posiłek w McDonald's.

Całotygodniowy wypoczynek cieszył się dużym zainteresowaniem i wysoką frekwencją. Dzieci były zadowolone, chętnie i aktywnie uczestniczyły we wszystkich proponowanych im formach zajęć.

 

Opiekunowie półkolonii: M. Job-Rozum, E. Gasek, D. Głuc