Wawelska kapsuła czasu

Miło nam poinformować, że Zuzanna Łukasiak z klasy VI b z Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej znalazła się wśród laureatów konkursu „Listy do przyszłości”, który został zorganizowany w ramach projektu „Wawelska Kapsuła Czasu z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę”.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 4-8 z 4 województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego oraz śląskiego. Zadaniem uczestnika konkursu było napisanie listu do swojego rówieśnika z przyszłości na wybrany temat: Jak spędza czas wolny? Co chciałby robić, gdy dorośnie?

Jury konkursu spośród ponad 12 000 listów wyłoniło 100 najlepszych prac, które zostały umieszczone w Kapsule Czasu. Wśród nich znalazł się właśnie list Zuzi. Laureatka wraz z dyrektorem szkoły p. Marią Mlak oraz opiekunem p. Marzeną Żeglińską zostały zaproszone na uroczystość umieszczenia Kapsuły Czasu na Wzgórzu Wawelskim, która odbyła się 7 listopada 2018 r. na Zamku Królewskim. Laureaci konkursu otrzymali nagrody i dyplomy oraz zwiedzili Wawel.

Fakt przeprowadzenia Projektu zapisany został w wawelskich archiwach wraz z prośbą o odczytanie listów w 2118 r., czyli za 100 lat plany Zuzi na przyszłość poznają nasi potomkowie i być może będą mogli je zweryfikować.

Gratulujemy Zuzi sukcesu na miarę XXII wieku!

ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej