Rywalizowali wędkarze

Imprezami towarzyszącymi tegorocznym Dniom Kalwarii były – odbywające się 23 czerwca – I Otwarte Mistrzostwa Kalwarii Zebrzydowskiej w Wędkarstwie Spławikowym i Towarzyskie Zawody Spławikowe o Puchar Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, które miały miejsce 24 czerwca. Oba te wędkarskie wydarzenia odbywały się na łowisku Koła PZW Kalwaria Zebrzydowska „Stawy Czerna”.

W dniu 23 czerwca 2018 r odbyły się pierwsze w historii Koła Pierwsze Spławikowe Mistrzostwa Kalwarii Zebrzydowskiej. Do walki o tytuł i stanęło 32 zawodników. Wędkarze przyjechali do nas nawet z Sosnowca , Libiąża , Oświęcimia , Białki oraz jeden zawodnik przybył aż z województwa lubuskiego. Po czterech godzinach zmagań w deszczu , w gradzie a także czasami przy przypiekającym słońcu najlepszym zawodnikiem tego dnia okazał się Tomasz Mucha.

Puchar za złowienie największej ryby podczas zawodów zdobył Łukasz Karelus. Dziękujemy IPA/ KPP Wadowice za ufundowanie tej nagrody.

Dzień później odbyły się natomiast pierwsze w historii Koła Towarzyskie Drużynowe Zawody o Puchar Burmistrza Miasta Kalwaria Zebrzydowska. W szranki stanęło 10 trzyosobowych zespołów z terenu województwa małopolskiego oraz śląskiego. Najlepszą ekipą okazała się drużyna PZW Krzeszowice.

Puchar za złowienie największej  ryby podczas  zawodów zdobył Jerzy Zięba z drużyny reprezentującej PZŁ Jarząbek Kalwaria Zebrzydowska. Dziękujemy IPA/ KPP Wadowice za ufundowanie tej nagrody.

Na zakończenie wszyscy mieli okazję delektować się smakiem pieczonego dzika, który na potrzeby imprezy ufundowało Koło Łowieckie  Jarząbek z Kalwarii Zebrzydowskiej za co serdecznie dziękujemy.

Koło PZW w Kalwarii Zebrzydowskiej dziękuje firmie JAXON za ufundowanie nagród dla zwycięzców i uczestników zawodów, dziękując również panu dr hab. inż. Augustynowi Ormantemu - Burmistrzowi Miasta Kalwaria Zebrzydowska za objęcie patronatem tejże imprezy.