Jak przedszkolaki spędzają czas?

Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Kalwarii Zebrzydowskiej spędzają czas w sposób aktywny. W kwietniu pojechały na wycieczkę do Inwałdu, a niedawno uczestniczyły w warsztatach plastyczno-ceramicznych w Zebrzydowicach.

 

Przedszkolaki z Kalwarii w Inwałdzie

W kwietniu przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Inwałdu, gdzie w jednym miejscu mogły podziwiać wieżę Eiffla, zgłębiać tajemnice dinozaurów, poznać życie w średniowiecznej warowni oraz przede wszystkim świetnie się bawić.

Na miejscu przywitała je sympatyczna pani przewodnik, która od razu zabrała dzieci w podróż po świecie. Podróżując w czasie i przestrzeni, dzieci poznawały najsłynniejsze budowle i zabytki z różnych zakątków naszego globu. Następnie zwiedziły średniowieczną warownię. Na miejscu spotkały garncarza, niewiasty tkające krajki na bardkach, kowala oraz powroźnika skręcającego powrozy. Wszystkie dzieci wzięły udział w warsztatach tematycznych.

Odwiedziły również smoka i postrzelały z łuku.

Po takiej dawce atrakcji nadszedł czas na kolejną porcję niesamowitych wrażeń, czyli kino 5D oraz wesołe miasteczko. Pomimo zmęczenia dzieci chętnie udały się do Parku Dinozaurów, w którym mogły cofnąć się w czasie i odbyć niezwykłą podróż do ery mezozoicznej.

Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do przedszkola.

 

 

Warsztaty plastyczno-ceramiczne w Zebrzydowicach

8 maja 2018 r. przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Kalwarii udały się do Warsztatów Terapii Zajęciowej Domu Pomocy Społecznej Zakonu Bonifratrów w Zebrzydowicach. Odbyły się tam warsztaty lepienia z gliny. Dzieci gościły w pracowni warsztatów, gdzie pokazano im, jak ciekawe i piękne rzeczy można ulepić lub wyrzeźbić z gliny. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, że glina to rodzaj skały, którą można spotkać pod ziemią oraz jest stosowana jako materiał do budowy domów, wyrabiania garnków, rzeźbienia. Zajęcia pełne twórczej aktywności dały dużo radości i satysfakcji. Przedszkolaki z ogromnym zapałem ugniatały, wałkowały kawałki gliny tak, aby uformować z nich zamierzone kształty. Efektem twórczej pracy są piękne formy, które wypalone zostały w specjalnie przeznaczonym do tego piecu. Po skończonej pracy dzieci wraz z osobami z Domu Pomocy bawiły się w gry plenerowe na pobliskim placu.

 

 

Zrealizowano w ramach projektu p.t.: „Dać szanse przedszkolakom w Gminie Kalwaria Zebrzydowska” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020. 10 Oś Priorytetowa Wiedza i Kompetencje, Działanie 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałanie 10.1.2 Wychowanie przedszkolne – SPR.