Kim będę, gdy dorosnę?

W ramach bloku tematycznego „Kim będę, gdy dorosnę?” przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stanisławiu Dolnym Dolanach poznały wiele ciekawych zawodów.

14 marca br. do przedszkola przybyła pani Małgosia, która jest policjantką. Opowiedziała dzieciom czym zajmują się policjanci oraz jak zachować się w przypadku, różnych niebezpieczeństw. Jednak największym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyła się prezentacja podstawowego sprzętu policyjnego: kamizelki kuloodpornej, pistoletu, pałki, kasku ochronnego, oraz kajdanek.

 

 

Kolejne spotkanie 12 kwietnia miało miejsce w salonie kosmetycznym „Patrycja", prowadzonym przez panią Patrycję Pacut-Rusek. Podczas pobytu w salonie dzieci dowiedziały się, że kosmetyczka nie tylko maluje paznokcie, tworzy makijaż, ale wykonuje wiele zabiegów dla zdrowia naszej skóry.

 

 

26 kwietnia zaprosiliśmy pana stomatologa Roberta Haligowskiego. Opowiedział on o swojej pracy, a także co należy robić, aby mieć piękne, zdrowe zęby. Pan stomatolog zademonstrował w jaki sposób prawidłowo czyścić zęby, pokazał narzędzie swojej pracy i przedmioty do higieny jamy ustnej. Przedszkolaki także chętnie dzieliły się swoją wiedzą z zaproszonymi gośćmi, a w razie wątpliwości zadawały pytania.

 

 

Na zakończenia każdego ze spotkań dzieci podarowały pani Gosi, pani Patrycji oraz panu Robertowi własnoręcznie wykonane laurki. Może wśród naszych przedszkolaków też mamy przyszłych policjantów, kosmetyczki i dentystów.

Dzieci i opiekunowie bardzo dziękują za poświęcony czas i miłe spotkania.