IX Pielgrzymka Regionalnych Towarzystw Kultury

W dniu 28 kwietnia 2018 r. odbyła się IX Pielgrzymka Regionalnych Towarzystw Kultury do Sanktuarium Kalwaryjskiego.

Na zaproszenie Towarzystwa Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej w pielgrzymce uczestniczyli m.in. przewodnicząca MZRTK z Krakowa, członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Zatorskiej, Stowarzyszenia „Klub Przyjaciół Wieliczki”, Towarzystwa Przyjaciół Libiąża, Towarzystwa Miłośników Ziemi Jadownickiej, Towarzystwa Przyjaciół Skawiny, wiceprezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej, członkinie Zespołu Regionalnego „Sami Swoi” z Przytkowic oraz członkowie i sympatycy Towarzystwa Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej.

W pielgrzymce uczestniczyło około 150 osób. Na Placu Rajskim po przywitaniu przez prezesa Towarzystwa oraz Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej, wręczono wszystkim pamiątkowe plakietki. Na schodach Bazyliki zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie. Następnie w Bazylice Matki Bożej Anielskiej została odprawiona Msza św. za przybyłych pielgrzymów. Kolejnym punktem tego modlitewnego spotkania była odprawiona Droga Krzyżowa od Ratusza Piłata z br. Natalisem oraz na Krużgankach dla mniej sprawnych z br. Tomaszem.

Na zakończenie spotkanie integracyjne z poczęstunkiem. Całe to wyjątkowe spotkanie dokumentował jak zawsze Stanisław Sypniewski – honorowy prezes Towarzystwa Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej.

Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej bardzo serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom pielgrzymki za ich obecność, wspaniałą atmosferę oraz udział w modlitwie.

Prezes TPKZ