Gramy dla Bartusia

22 kwietnia o godz. 18.00 w Sali Widowiskowej CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się Koncert Charytatywny „Gramy dla Bartusia” w wykonaniu Krzysztofa Książka jednego z najciekawszych pianistów młodego pokolenia, wystąpią też uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W związku z ustanowionym przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej rokiem 2018 Rokiem Ireny Sendlerowej. Wielkiej patriotki zajmującej się działalnością socjalną i podejmującej działania na rzecz ratowania i pomocy drugiemu człowiekowi Szkoła Muzyczna I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej i Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej organizuje koncert charytatywny  w wykonaniu Krzysztofa Książka jednego z najciekawszych pianistów młodego pokolenia. Półfinalisty XVII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie i laureata dwóch pozaregulaminowych nagród.

W programie koncertu znajdą się utwory fortepianowe wybitnych polskich patriotów i kompozytorów takich jak Fryderyk Chopin, Ignacy Padarewski, Karol Szymanowski.

Koncert będzie miał celu pomoc niepełnosprawnemu Bartusiowi i jego rodzinie. Pomoc będzie przeznaczona na sfinansowanie pobytu Bartusia w Domu Wczasowo - Rehabilitacyjnym Caritas im. św. Brata Alberta w Zembrzycach.

Podczas koncertu wystąpią również najzdolniejsi wyróżniający się uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej.