Drugie wydanie Albumu Jubileuszowego Kalwarii Zebrzydowskiej cztery stulecia

Jeśli dotychczas nie udało się Państwu nabyć Albumu Jubileuszowego z okazji 400-lecia Kalwarii Zebrzydowskiej, będzie do tego niebawem okazja - właśnie ukazało się drugie wydanie tej publikacji.

Rok 2017 był dla naszego miasta wyjątkowy - świętowaliśmy  Jubileusz 400 lat  lokacji Kalwarii.  Z tej okazji ukazał się, staraniem Urzędu Miasta album „Kalwarii Zebrzydowskiej cztery stulecia. 1617 – 2017”.

Wydawnictwo przygotowane przez pasjonatów lokalnej historii spotkało się z dużym zainteresowaniem. Okazało się, że nakład 1000 egzemplarzy jest niewystarczający, wiele osób deklarowało chęć nabycia albumu, który jest pierwszą tego typu publikacją o naszym mieście. Odpowiadając na oczekiwania mieszkańców, podjęto decyzję o ponownym jego wydaniu.

Kolejna edycja Albumu Jubileuszowego  wpisuje się  w kalendarium  wydarzeń roku 2018  - 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, a lokalnie, 70-lecia Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Album „Kalwarii Zebrzydowskiej cztery stulecia” będzie dostępny w czasie spotkania w Bibliotece Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej, w środę 4 kwietnia 2018 r. o godz. 16.00. Każdy uczestnik  będzie miał możliwość otrzymać bezpłatnie egzemplarz publikacji. Zapraszamy!

 

 

Bogusława Moskała

Dyrektor Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej