Wszystko, co powinieneś wiedzieć o raku jelita grubego

Otwarty bezpłatny wykład odbędzie się 27 lutego, godz. 15.00 w Zebrzydowicach w Konwencie Zakonu Bonifratrów.

Pamiętaj! Wczesne wykrycie pozwala wyleczyć 95% chorych. To jedyna okazja, aby dając tak niewiele (chwilę wolnego czasu), zrobić dla swojego zdrowia tak wiele.

Szczegóły: pon-pt. godz. 8-14 –  tel. 12 622 93 51 - www.zeromski-szpital.pl

 

 

Bezpłatne badania kolonoskopowe w "Żeromskim"

Rak jelita grubego - zapobiegaj, lecz, badaj się

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie otrzymał dofinansowanie z funduszy unijnych w ramach Programu Profilaktyki Raka Jelita Grubego u Osób po 50 Roku Życia i z Grup Podwyższonego Ryzyka i wykonuje bezpłatnie badania kolonoskopowe. W ciągu dwóch najbliższych lat zorganizuje ponad 20 spotkań poza Szpitalem, podczas których lekarze, pielęgniarki, edukatorzy onkologiczny wyjaśnią pacjentom dlaczego kolonoskopia jest tak ważna, wytłumaczą na czym polega badanie i dokładnie opowiedzą o profilaktyce raka jelita grubego. Najbliższe spotkanie – 27 lutego o godz.15 odbędzie się w Konwencie Bonifratrów w Zebrzydowicach, ale wykład jest otwarty dla wszystkich mieszkańców, zwłaszcza w wieku 50-65 lat. Właśnie do tej grupy wiekowej jest skierowany program.

Projekt Europejskiego Funduszu Społecznego wyróżnia go od innych między innymi to, że pacjent może liczyć na znieczulenie - przy braku przeciwwskazań lekarskich.

W ramach Programu niepełnosprawnym pacjentom możemy zwrócić pieniądze za przejazd na badania i z powrotem.

Program jest skierowany do osób, które nie mają żadnych objawów, bo właśnie takie osoby mogą mieć raka jelita grubego. Zazwyczaj, kiedy dowiadujemy się o chorobie, często jest za późno.

Zainteresowani badaniem kolonoskopii, mogą dzwonić z pytaniami i rejestrować się na nr tel. 12 622 93 51 lub wysłać e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Zarejestrować się można także osobiście: os.Na Skarpie 66, 31-913 Kraków.

 

Anna Górska 
Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie 
os. Na Skarpie 66, 31-913 Kraków 
tel. 12 622 92 47, 507 323 897