Obejrzyj z nami wystawę Wyspiański

Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza do wspólnego zwiedzenia wystawy WYSPIAŃSKI w Muzeum Narodowym w Krakowie. Wystawa prezentuje blisko 900 pozycji - obrazów, rysunków, pasteli, szkiców, projektów i witraży. Eksponowane są również rzeczy osobiste oraz pamiątki po artyście.

 

 

Na wystawie zgromadzono najważniejsze dzieła Stanisława Wyspiańskiego z największej kolekcji dzieł tego artysty na świecie, znajdującej się w zbiorach  krakowskiego muzeum. Atrakcją ekspozycji sa trzy wersje witrażu "Bóg Ojciec - Stań się", wykonane w ołówku, pastelu i oleju. Obejrzeć też będzie można projekty niezrealizowane, jak witraż z trzema klaryskami: błogosławioną Jolentą, błogosławioną Salomeą oraz św.Kingą.

Wyjątkowy i niepowtarzalny charakter nadaje kolekcji kontekst historyczny, związki autora "Wesela" z Krakowem, miastem, w którym żył i tworzył  Czwarty Wieszcz.

Biblioteka Publiczna planuje wyjazd na wystawę  10 lutego 2018 w godzinach przedpołudniowych.

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 stycznia 2018  osobiście lub telefonicznie - tel. 33 876-64-29

Koszt wyjazdu obejmuje cenę biletu, usługę przewodnika, przejazd i ubezpieczenie. Dokładna cena będzie zależna od ilości uczestników.