Michał Łanuszka z kwartetem smyczkowym - koncert walentynkowy

Zapraszamy na klimatyczny koncert Michała Łanuszki - z gościnnym udziałem wokalistki oraz kwartetu smyczkowego - który wykona utwory Leonarda Cohena w nowych tłumaczeniach, a także repertuar ze swojej najnowszej płyty „Nieoczekiwanie”. Koncert odbędzie się 10 lutego 2018 r. (sobota), o godz. 18:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Kalwarii przy ul. Broniewskiego 3.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Starym Kinie, ul. Mickiewicza 4 w Kalwarii. Po koncercie będzie można nabyć płyty Michała Łanuszki.

 

NIEOCZEKIWANIE - nowa płyta Michała Łanuszki!

Po 3 latach od premiery płyty “Łanuszka/Cohen” z piosenkami legendarnego Leonarda Cohena w nowych polskich przekładach, Michał Łanuszka powraca z nową płytą. Znalazło się na niej 11 piosenek skomponowanych przez Łanuszkę, a większość tekstów napisał Michał Kuźmiński, autor przekładów “cohenowskich”. Charakterystyczny niski i ciepły głos Łanuszki, mnóstwo emocji oraz piękne melodie i teksty - to najmocniejsze punkty tego krążka. I oczywiście wspaniali goście: Joanna Kołaczkowska, niekwestionowana królowa polskiego kabaretu (w duecie wcale nie kabaretowym) i Izabela Królak, której delikatny kobiecy głos brzmiał na poprzedniej płycie. To muzyka, która wymyka się gatunkom i klasyfikacjom, muzyka jedyna w swoim rodzaju - męska, czuła, zmysłowa. To muzyka, w której słychać też inspiracje twórczością geniuszy polskiej piosenki, takich jak Seweryn Krajewski, Agnieszka Osiecka, Marek Grechuta. Ten krążek to idealna propozycja nie tylko dla Czułych Wrażliwców…

MICHAŁ ŁANUSZKA - charyzmatyczny, obdarzony bardzo ciepłym, niskim głosem wokalista, kompozytor i gitarzysta, absolwent krakowskiej PWST, a także lektor, dziennikarz i prezenter radiowy. Dotychczas nagrał 3 płyty: "Bieski Idiota" (2009), "A miało być tak pięknie" (2012) oraz świetnie przyjętą przez publiczność i krytykę “Łanuszka/Cohen” (2014). W swoim dorobku ma także koncertowe DVD “Łanuszka/Cohen - life in Wieliczka” oraz gościnny udział w projekcie “Świat wg Nohavicy” (złota płyta).

Koncerty Łanuszki są wypełnione emocjami, które potrafi po mistrzowsku wykreować, zachowując przy tym niespotykaną dziś klasę, szlachetność wykonawczą, wszystko okraszając dyskretnym i nietuzinkowym poczuciem humoru.

/materiał prasowy od artysty, fot. Bogumił Krużel/