Uczniowie z Leńcz na półkoloniach

Szkoła już dawno przestała kojarzyć się wyłącznie z nauką i obowiązkami. Po raz kolejny przekonali się o tym uczniowie Zespołu Szkół nr 6 w Leńczach. Pierwszy tydzień swoich wakacji spędzili na zorganizowanych w placówce półkoloniach.

Nauka? Sprawdziany? Egzaminy? Nic z tych rzeczy! Zespół Szkół w Leńczach po raz kolejny przekonuje, że szkoła może kojarzyć się z wyjątkowymi przeżyciami, dostarczać mnóstwo uśmiechów i doskonałej zabawy.

Siedemnaścioro uczniów z klas V i VI swoje wakacje rozpoczęło tygodniowymi półkoloniami zorganizowanymi w szkole. Pod opieką swoich nauczycieli spędzali czas na grach edukacyjnych oraz uwielbianych przez nich zajęciach z pierwszej pomocy.

A ponieważ wakacje powinny kojarzyć się z wojażami – dzieci nie tylko skorzystały z lokalnej oferty rozrywkowej, spędzając całe przedpołudnie na wadowickiej pływalni „Delfin”, ale brały udział również w eksploracji Zakopanego. Oprócz spaceru po Krupówkach, dzieci weszły na Gubałówkę oraz poznały sztukę zakopiańską zwiedzając Muzeum Tatrzańskie.

Niebywałą atrakcją był również wyjazd na lotnisko w Balicach. Zorganizowanie wycieczki po porcie lotniczym pozwoliło dokładnie poznać to miejsce. Hala odlotów, wylotów, przechowalnia bagażu, odprawa – czy można wyobrazić sobie lepszy początek wakacji?

Leńczowskie półkolonie szkolne to kolejna już inicjatywa wspierana przez Urząd Miasta i Gminy w Kalwarii Zebrzydowskiej. Po tak rozpoczętej przerwie szkolnej kolejne letnie miesiące mogą być tylko lepsze!