Margaret i Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” na finał Jubileuszu 400-lecia Kalwarii Zebrzydowskiej

W ramach Jubileuszu 400-lecia lokacji miasta odbędą się jubileuszowe XXV Dni Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapowiadają się niezwykle ciekawie. Oprócz koncertów gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej, prezentacji orkiestr dętych i występów zespołów tanecznych i muzycznych z naszej gminy dużo będzie się także działo poza sceną. Gwiazdami będą Margaret i Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Dni Kalwarii otworzy koncert Krakowskiej Orkiestry Wojskowej – najstarszej orkiestry wojskowej w Polsce. Zaraz po niej zapraszamy na spotkanie z Kabaretem Jurki. To co ich cechuje to niesamowicie pozytywna energia oraz bardzo dobry kontakt z publicznością

W sobotę na scenie zaprezentuje się jeszcze Weronika Zawadzka - pochodząca z Rudy Śląskiej artystka wykonująca szeroko pojętą muzykę rozrywkową, uczniowie ze Szkoły Muzycznej w Kalwarii Z. oraz Mateusz Mijal – wokalista i kompozytor, który współpracował z takimi artystami jak Stachursky, Liber, Natalia Szroeder.

Pierwszy dzień XXV Dni Kalwarii zakończy pokaz fire show w wykonaniu grupy Azislight. Potem zostanie już tylko zabawa taneczna do białego rana.

Niedziela upłynie pod znakiem pokazów i atrakcji historycznych. W programie m.in.: pokazy walk, pokaz sprawności bojowej wojsk zaciężnych, pokaz artyleryjski. Na gości będą czekały stanowiska konkursowe (rzut toporkiem, strzelanie z łuku do rycerza, rzut sakiewką do rycerskiego hełmu, machina czasu – rycerska przebieralnia).  Nie zabraknie również zabaw plebejskich, a wśród nich: przeciągania liny czy wyścigów w nartach 3-osobowych.

Dodatkową atrakcją dla wszystkich miłośników sprzętu wojskowego będzie stoisko 18 Batalionu Powietrznodesantowego z Bielska- Białej, na którym zaprezentowane zostanie podstawowe wyposażenie żołnierza, będą pokazy spadochronów i sprzętu, m.in.: hummery. Kto nigdy nie próbował swoich sił na strzelnicy ASG, będzie mógł postrzelać z wielu replik broni.

Amatorom starych samochodów i motocykli na pewno przypadnie do gustu zlot zabytkowych pojazdów – organizowany po raz pierwszy w Kalwarii Zebrzydowskiej właśnie z okazji jubileuszu miasta. Miejmy nadzieję, że na stałe wpisze się w kalendarz imprez na terenie naszej gminy. Wszystkich fanów starych pojazdów z duszą zapraszamy w niedzielę od godz. 9:00 na plac targowy.

Niewątpliwą atrakcją dla wszystkich najmłodszych będzie wesołe miasteczko, ponadto w niedzielę (15:00-18:00) przygotowaliśmy dla nich również animacje (malowanie słodkościami na waflach, plastyczne wariacje Boolywoodu, wodne tatuaże i dużo, dużo więcej).

Niezwykle ciekawie zapowiada się stoisko Poczty Polskiej, a na nim okolicznościowy datownik z okazji 400. rocznicy lokacji miasta, a także unikatowe, okolicznościowe wydawnictwa Poczty Polskiej, w tym z okazji 400-lecia lokacji Kalwarii. Swoje stoisko będzie miał również ZUS Inspektorat Wadowice, na którym będzie można uzyskać porady i odpowiedzi na nurtujące pytania z zakresu ubezpieczeń społecznych.

Niedzielne, występy sceniczne zainaugurują lokalne zespoły (Chór Kobiet „Leńcze” oraz Zespół Regionalny „Sami Swoi”), a także dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne z CKSiT. Koncert zagra również Miejska Orkiestra Dęta z Kalwarii.

O godz. 18:00 na scenę wejdzie Margaret, by porwać kalwaryjską publiczność w takt swoich największych przebojów „Thank You Very Much”, „Start a Fire” czy „Just the Two of Us”.

Będą pokazy trochę starszych adeptów sztuki walki z kalwaryjskiego klubu Seido Yuku Karate, a także pokaz tańca w wykonaniu zespołu „Alebabki” z Wadowickiego UTW.

Na zakończenie tegorocznych Dni Kalwarii wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” - jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek artystycznych. Dzisiejsze bogactwo repertuaru, niezliczone nagrody i ponad 120 koncertów wykonywanych corocznie – mówią same za siebie. Jubileuszowe XXV Dni Kalwarii zakończy pokaz sztucznych ogni.