Plan uroczystych obchodów Święta Bożego Ciała

W czwartek 15 czerwca Kościół katolicki obchodzi święto Bożego Ciała. W tym wolnym od pracy i nauki dniu odbywać się będą uroczystości związane z procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach parafii. Procesje zatrzymują się kolejno przy czterech ołtarzach, przy których czytane są fragmenty czterech Ewangelii, związane tematycznie z Eucharystią.

 

Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej
Msza św. o godz. 15.00. Ok. godz. 16.00 wyjście z kościoła i przemieszczanie się w kierunku Klasztoru.
Ład i porządek na drogach powiatowych i gminnych podczas procesji zabezpieczają policjanci z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz druhowie z OSP w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Przenajświętszej Trójcy w Przytkowicach
Msza św. o godz. 10.30. Ok. godz. 11.15 wyjście z kościoła, przemieszczanie się w kierunku placu kościelnego, następnie w kierunku kapliczki obok willi i powrót do kościoła.
Ład i porządek na drogach powiatowych i gminnych podczas procesji zabezpieczają policjanci z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz druhowie z OSP w Przytkowicach.

 

Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. św. Stanisława BM w Stanisławiu Dolnym
Msza św. o godz. 9.00. Ok. godz. 10.30 po mszy procesja udaje się w kierunku Sosnówki, następnie w kierunku cmentarza i powraca obok szkoły do kościoła.
Ład i porządek na drogach powiatowych i gminnych podczas procesji zabezpieczają policjanci z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Miłosierdzia Bożego w Barwałdzie Górnym
Msza św. o godz. 9.00. Po mszy ok. 10.00 procesja uda się w stronę OSP w Barwałdzie, gdzie zatrzyma się przy pierwszym ołtarzu. Drugi ołtarz obok Państwa Szpila, kolejny obok Państwa Ćwiertnia, ostatni ołtarz obok Państwa Kuś. Zakończenie ok. 11.30-12.00.
Ład i porządek na drogach powiatowych i gminnych podczas procesji zabezpieczają policjanci z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz druhowie z OSP w Barwałdzie Górnym.

 

Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Wniebowzięcia NMP w Brodach
Msza św. o godz. 10.00. Po mszy około godz. 11.00 procesja przejdzie drogą gminną do Kaplicy Pojmania (pierwszy ołtarz), następnie do Kapliczki Żydowina (drugi ołtarz) i do Kaplicy Pożegnania (trzeci ołtarz). Na koniec procesja udaje się na dróżki (czwarty ołtarz „Pod Grotą”).
Ład i porządek na drogach powiatowych i gminnych podczas procesji zabezpieczają policjanci z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz druhowie z OSP w Brodach.

 

Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. św. Michała Archanioła w Zebrzydowicach
Msza św. o godz. 9.00. Ok. godz.10.00 zakończenie mszy w kościele, następnie przemarsz drogą gminną do Konwentu Ojców Bonifratrów. Po drodze do Konwentu znajdują się trzy ołtarze, a na terenie Konwentu znajduje się jeden ołtarz polowy. Zakończenie ok. 12.15.
Ład i porządek na drogach powiatowych i gminnych podczas procesji zabezpieczają policjanci z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz druhowie z OSP Zebrzydowice i z OSP Brody.

 

Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Leńczach
Msza św. o godz. 11.00. Po mszy procesja uda się w stronę pierwszego ołtarza (niedaleko kościoła), następnie procesja uda się w stronę drugiego ołtarza na wysokości dawnego sklepu GS). Trzeci ołtarz znajdzie się przed remizą OSP, czwarty za remizą OSP.
Ład i porządek na drogach powiatowych i gminnych podczas procesji zabezpieczają policjanci z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz druhowie z OSP Leńcze i OSP Zarzyce Wielkie.

 


fot. parafiaprzytkowice.pl