Wspólne patriotyczne śpiewanie

11 listopada, w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, aby uczcić ten szczególny dzień, w którym nasz naród odzyskał skarb bezcenny - wolność po 123 latach rozbiorów, Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizowało „Wieczór Pieśni Patriotycznej”.

Śpiewano piosenki legionowe, wojskowe i partyzanckie. Nie zabrakło także „Mazurka Dąbrowskiego” i „Roty”. Teksty piosenek i pieśni były wyświetlane na ekranie, a w śpiewaniu wspomagała wokalnie i muzycznie niezawodna kapela „U Panka”.

Wspólne śpiewanie dawnych, tradycyjnych pieśni patriotycznych oraz piosenek wojskowych cieszy się szczególną popularnością wśród mieszkańców naszej gminy, dla większości uczestników było ono radosnym przeżyciem. Dowodem jest liczny udział w uroczystości (ok.60 osób). Nie zabrakło również Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej. Młodzież reprezentowali harcerze z 3 DH „Badyle” z dh Dagmarą Dudą.

Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej bardzo serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom, a szczególnie osobom, które pomogły zorganizować spotkanie. Serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania. Najbliższą okazją do udziału w śpiewającej imprezie będzie „ Kolędowanie Przyjaciół Kalwarii”, które odbędzie się w styczniu 2016 r. w siedzibie Towarzystwa.

Prezes TPKZ
Krystyna Duda

 

Zgromadzeni przy wspólnym śpiewaniu w lokalu Towarzystwa

Ekran wyświetlający teksty pieśni

Księga z pamiątkowymi wpisami uczestników spotkania