Sukces Zuzanny Zajdy, uczennicy Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej

W dniach 8-9 maja 2015r. odbył się IX Konkurs Instrumentów Dętych Drewnianych i Blaszanych w Radomiu.

Konkurs miał miejsce w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Jego IX edycja zgromadziła 74 uczestników. Wśród nich znalazła się Zuzanna Zajda ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej z klasy saksofonu Pana Tomasza Skiby. Pomimo, iż Zuzia uczęszcza do I klasy cyklu czteroletniego ma za sobą już kilka poważnych Konkursów. Na Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych "Jupiter" w Krakowie, który odbył się w kwietniu, Zuzi zabrakło tylko 0,30 pkt do wyróżnienia.

Tym razem dzięki solidnej pracy Zuzia Zajda zdobyła I miejsce. Dyplom za wyróżniający się akompaniament zdobyła również Pani Tatsiana Yakubenia, która stworzyła z Zuzią bardzo dobrze przygotowany duet. Warto dodać, iż wyróżniono tylko trzech akompaniatorów.

Oceniając Zuzię, jury zwróciło szczególną uwagę na znakomite przygotowanie techniczne, wysoką kulturę dźwięku, dużą muzykalność oraz interesujący dobór programu. I Nagroda to ogromne uznanie dla talentu Zuzi zważywszy, że jest ona uczennicą I klasy. Warto dodać, iż Zuzia była jedyną uczestniczką reprezentującą Małopolskę! Wielość i ranga przyznanych w ostatnim czasie nagród uczniom Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej na różnorodnych konkursach potwierdza ogromną potrzebę istnienia tej Szkoły, która staje się swoistą kuźnią talentów!

Serdecznie gratulujemy opiekunowi Zuzi Panu Tomaszowi Skibie, akompaniatorce Pani Tatsianie Yakubenia oraz Dyrekcji i czekamy na dalsze sukcesy uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej.