Spotkanie noworoczne członków i sympatyków IPA region Kalwaria Zebrzydowska

Minęły już dwa lata od dnia założenia Stowarzyszenia IPA Region Kalwaria Zebrzydowska. Z tej też okazji zostało zorganizowane Spotkanie Noworoczne dla członków i sympatyków stowarzyszenia, które odbyło się w dniu 30 stycznia 2014 r. w Hotelu Badura w Wadowicach.

Spotkanie poprzedziło Walne Zebranie Zarządu i Członków IPA Kalwaria Zebrzydowska, podsumowujące działalność w 2014 roku. W sprawozdaniu za 2014 rok wśród osiągnięć Stowarzyszenia znalazły się:

 

AKCJE PRZEPROWADZONE PRZEZ IPA KALWARIA ZEBRZYDOWSKA ORAZ UDZIAŁ W AKCJACH INNYCH ORGANIZATORÓW

 • UDZIAŁ W MIĘDZYNARODOWYM MARSZU ŻYWYCH W OŚWIĘCIMIU
 • UDZIAŁ W TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR KARDYNAŁA STANISŁAWA DZIWISZA W KALWARII
 • UDZIAŁ W TURNIEJU PIŁKARSKIM W RAMACH AKCJI „GOOD DAY”
 • MECZ PIŁKI NOŻNEJ – POŻEGNANIE LATA STRYSZÓW
 • AKCJA „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”, „POMYŚL ZANIM WYRUSZYSZ”
 • WPROWADZENIE 2 HOTELI (BADURA, CZARNY GROŃ) DO IPA HOUSE

ORGANIZOWANE SPOTKANIA I ZAWODY SPORTOWE

 • BIEG KOLEŻEŃSKI ENDORFIN I PRZYJACIÓŁ
 • WRĘCZENIE LEGITYMACJI HONOROWYM CZŁONKOM IPA
 • WYPRAWA ROWEROWA DO PRAGI
 • PIKNIK RODZINNY – MINI ZOO INWAŁD
 • TURNIEJ BOWLING O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO IPA KALWARIA
 • SPOTKANIE Z ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

WYJAZDY CZŁONKÓW IPA KALWARIA ZEBRZYDOWSKA

 • WĘGRY – F1 GRAND PRIX WĘGRY
 • RUMUNIA
 • UKRAINA
 • SŁOWACJA
 • MANCHESTER

PRZYJMOWANI GOŚCIE PRZEZ IPA KALWARIA ZEBRZYDOWSKA

 • IPA KOPENHAGA
 • IPA FAMAGUSTA Z CYPRU
 • IPA BOŚNIA I HERCEGOWINA
 • IPA MARAMURES RUMUNIA

Szczególnie dużym zainteresowaniem oraz uznaniem społeczności i środowisk lokalnych w 2014 roku cieszyła się akcja prewencyjna „Świeć przykładem”. Jej efektem są bardziej widoczne i bardziej świadome bezpiecznego poruszania się po drogach dzieci oraz dorośli noszący elementy odblaskowe. Dzięki dużemu zaangażowaniu członków IPA Kalwaria oraz wsparciu ze strony jej sympatyków (Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, Firma OPAX, Fabryka Papieru i Tektury BESKIDY, Firma BELMEB) w 2014 roku zostało rozdanych ok. 12 500 szt. opasek odblaskowych.

 

Spotkanie noworoczne członków i sympatyków IPA region Kalwaria Zebrzydowska

 

Po Walnym Zebraniu Zarządu i Członków IPA Kalwaria przyszedł czas na uroczyste spotkanie, na które przybyli licznie zaproszeni goście. Spotkanie rozpoczął powitaniem wszystkich gości przewodniczący IPA Kalwaria: Artur Studnicki. Wśród osób, które zaszczyciły swoją obecnością tę uroczystość byli: Komendant KPP w Wadowicach mł. insp. Piotr Dziekanowski, Z-ca Komendanta KPP w Wadowicach mł. insp. Bogusław Wajdzik, Komendant KPP w Oświęcimiu insp. Janusz Barcik, Z-ca Komendanta KPP w Zakopanem kom. Aleksander Babiarz, Sekretarz Generalny Sekcji Polskiej IPA Arkadiusz Skrzypczak, przedstawiciele Klasztoru oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej o. Azariasz Hess Kustosz Klasztoru oraz Dyrektor Brat Samuel, Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty, Wójt Gminy Stryszów Jan Wacławski, Wójt Gminy Mucharz Wacław Wądolny, Burmistrz Miasta Wadowice Mateusz Klinowski, Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Barbara Dziwisz, aktorka teatralna i filmowa Magdalena Sokołowska, Przewodniczący Regionów IPA Nowy Targ i Zakopane, Sekretarz IPA Region Wadowice.

 

Spotkanie noworoczne członków i sympatyków IPA region Kalwaria Zebrzydowska

 

Honorowym gościem Spotkania Noworocznego był Maciej Wisławski, jeden z najbardziej znanych i utytułowanych polskich pilotów rajdowych. Wraz z Krzysztofem Hołowczycem dwukrotnie zdobyli Mistrzostwo Polski, a w 1997 roku stanęli na najwyższym podium w Mistrzostwach Europy. Trzeba tutaj wspomnieć, że Pan Maciej jest honorowym członkiem IPA, a tytuł „Zasłużony dla sekcji polskiej IPA” otrzymał za udział w projektach mających na celu profilaktykę bezpiecznej jazdy.

Po podsumowaniu dotychczasowej działalności, przewodniczący IPA Kalwaria w towarzystwie Sekretarza Generalnego Sekcji Polskiej IPA wręczył legitymacje nowym zasłużonym członkom IPA Kalwaria. Także w części oficjalnej imprezy wyróżniono osoby szczególnie zasłużone w dziedzinie krzewienia idei IPA oraz niosące pomoc w realizacji zadań statutowych. Szczególnie zasłużonym członkom oraz osobom spoza stowarzyszenia wręczono upominki, pamiątkowe albumy „XX-Lecia Sekcji Polskiej IPA” i podziękowania w formie dyplomów.

 

Spotkanie noworoczne członków i sympatyków IPA region Kalwaria Zebrzydowska

 

Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólne biesiadowanie i zabawę. Oprawę muzyczną spotkania zapewnił zespół „Caro”. Goście okazali się bardzo roztańczeni, gdy tylko zaczynała grać orkiestra od razu na parkiecie wirowały pary. Organizatorzy wspaniale zadbali również o stronę kulinarną. Jak na uroczystość rocznicową przystało podano wyśmienity tort urodzinowy podarowany przez Panią J. Kolasa z Piekarni Stryszów. Również dużą atrakcją był serwowany przez pana J. Tomczyka, właściciela Zakładu Masarskiego, pieczony prosiak, który był niespodzianką dla wszystkich, włącznie z organizatorami. Goście mogli także skosztować tradycyjnych wyrobów wędliniarskich z Zakładów Mięsnych A. Maszorek, pięknie eksponowanych na stoisku imitującym wiejską chatkę. Z kolei dla amatorów słodkości przygotowane było stoisko wyrobów z Zakładu Przemysłu Cukierniczego SKAWA Wadowice.

 

Spotkanie noworoczne członków i sympatyków IPA region Kalwaria Zebrzydowska

 

Dodatkową oprawą uroczystości była ekspozycja „Wystawy Jednego Dnia” fragmentu malarstwa Marii Macięga. Obrazów z dużą energią kolorystyczną barwy, przedstawiających zapamiętane i odtworzone fragmenty rzeczywistości w nawiązaniu do karnawału. Wyjątkowy mix kolorystyczny wystawy wprowadzał w dobry nastrój wszystkich przybywających gości.

Miła atmosfera spotkania, sprzyjała rozmowom, a także zawiązywaniu przyjaźni. Uroczystość była ze wszech miar udaną oraz wyjątkową i trwała do białego rana.

 

E.Studnicka

 

Spotkanie noworoczne członków i sympatyków IPA region Kalwaria Zebrzydowska