Bezpłatny dostęp do IBUK Libra dla czytelników Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej

Poszerzając ofertę skierowaną do swoich czytelników, kalwaryjska biblioteka oferuje dostęp do 1839 tytułów w największej wirtualnej czytelni IBUK Libra.

 

 

Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej w ramach konsorcjum bibliotecznego wykupiła roczny dostęp do wybranych publikacji w wersji elektronicznej w ramach Platformy IBUK Libra. Księgozbiór czytelni zawiera pozycje specjalistyczne z zakresu humanistyki, nauk społecznych, ekonomii, nauk matematyczno-przyrodniczych, prawa, medycyny, informatyki, książki popularnonaukowe i beletrystykę, pochodzące z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz kilkudziesięciu innych polskich wydawnictw. Dostępne w zasobie książki można nie tylko czytać, możliwa jest również zaawansowana praca z tekstem (zaznaczanie tekstu, tworzenie zakładek, sporządzanie notatek, gromadzenie książek na własnej wirtualnej półce, generowanie opisu bibliograficznego, korzystanie ze słowników i encyklopedii).

Z czytelni można korzystać zarówno w bibliotece jak i poza jej siedzibą, na komputerach stacjonarnych, laptopach, tabletach i smartfonach. Aby skorzystać z nowej oferty wystarczy tylko dostęp do Internetu.

Korzystanie z zasobów IBUK Libra w Bibliotece

Jeśli znajdujesz się w sieci wewnętrznej instytucji (Biblioteka w Kalwarii oraz Filie w Brodach, Leńczach , Przytkowicach i Stanisławiu Dolnym) możesz od razu korzystać z książek dostępnych na IBUK Libra wchodząc na www.libra.ibuk.pl

Jak korzystać z czytelni IBUK Libra poza Biblioteką

Aby otrzymać bezpłatny dostęp do zasobów IBUK Libra na komputerze osobistym należy zgłosić się do Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej al. Jana Pawła II 24 celem uzyskania kodu PIN. Jest on wydawany każdemu czytelnikowi po okazaniu dowodu tożsamości, a w przypadku czytelnika niepełnoletniego na podstawie zgody opiekuna prawnego. Po wejściu na www.libra.ibuk.pl i wprowadzeniu kodu PIN użytkownik otrzymuje dostęp do księgozbioru 24 godziny na dobę.

Na stronie www.libra.ibuk.pl oraz Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące działania platformy IBUK Libra.

Po odbiór indywidualnych kodów PIN zapraszamy od 2 stycznia 2015.