Wigilia parafialna

Już w najbliższą niedzielę, 14 grudnia, na placu przed kościołem pw. Św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie miało miejsce spotkanie, które da namiastkę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Od godziny 14:00 rozpoczną się obchody Parafialnej Wigilii. Dzięki zaangażowaniu parafian aktywnie włączających się w życie parafii, restauracjom "Pod Kasztanami" i "Dziewiętnastka" oraz Stowarzyszeniu GPS Kalwaria, przy wsparciu udzielonym przez radnych Tadeusza Stelę i Piotra Janusiewicza, będziemy mogli wspólnie poczuć zbliżające się Święta.

Data Wigilii Parafialnej nie jest przypadkowa, 14 grudnia jest bowiem niedzielą Gaudete - mówi Dawid Buła ze Stowarzyszenia GPS Kalwaria i tłumaczy - jest to 3 niedziela adwentu, niedziela radości spowodowanej bliskością Świąt.

Organizatorzy zapewniają nie tylko świąteczną atmosferę. Po wspólnym odczytaniu fragmentu ewangelii o Bożym Narodzeniu, będzie miał miejsce wigilijny poczęstunek. Na placu przed "kościółkiem" swoją wizytę zapowiedział też Święty Mikołaj, który dla najmłodszych będzie miał trochę słodkości.

W tle z głośników będą płynęły staropolskie kolędy, a już od 15:00 rozpoczną się występy uczniów z ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej, a po nich krótki, świąteczny koncert zespołu Coś Dobrego.

Jest to pierwsze tego typu wydarzenie w Kalwarii Zebrzydowskiej, choć pomysł miejskich lub parafialnych wigilii od lat sprawdza się nie tylko w największych miastach, ale też w tych porównywalnych do Kalwarii - mówi Dawid Pająk (GPS Kalwaria), dodając - Święta Bożego Narodzenia to czas, gdy zapomina się o wszelkich kłótniach, kiedy na moment zatrzymujemy się w codziennym biegu. Dlatego zapraszamy wszystkich do wspólnego stołu, do kolęd, do spędzenia tego popołudnia razem.

Wigilia Parafialna - 14.12.2014 r. (niedziela), 14:00, parking przed kościołem pw. Św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej.