Andrzejki z ortografią

Już po raz trzeci odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny „Andrzejki z ortografią.”, organizowany przez Zespół Szkół nr 3 w Przytkowicach, przy współpracy z CKSiT i pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.

Tym razem licznie zgromadzeni uczestnicy musieli uzupełnić tekst okolicznościowego andrzejkowego wiersza, wyrazami z trudnością ortograficzną, a starsi - dodatkowo skreślić źle zapisane wyrazy. To, co mogło najpierw wydawać się proste, w rzeczywistości wcale takie nie było - wielu ze skupieniem rozważało, jak napisać „marzeń miraże” i czy pisownia takich wyrazów jak „talent-show” czy „superkamera” jest poprawna.
Podczas gdy komisja sprawdzała prace, uczestnicy i opiekunowie mogli obejrzeć program przygotowany przez członków Samorządu Uczniowskiego ZS nr 3 w Przytkowicach pod kierunkiem p. Jadwigi Janickiej i p. Justyny Kapusty. Uczniowie przybliżyli tradycję andrzejek i katarzynek, a uczestnicy mogli wziąć udział w zabawach i wróżbach przygotowanych przez prowadzących.
Już dziś zapraszamy wszystkich na następne „Andrzejki z ortografią”, bo znajomość ortografii i poprawna pisownia są przecież w dzisiejszych czasach poważnym wyzwaniem, szczególnie dla młodych ludzi, a zgodnie ze słowami Aleksego Tołstoja, „Byle jak pisać, to byle jak myśleć”.

Lista nagrodzonych:
kategoria: uczniowie szkół podstawowych
- Mistrz Ortografii: Dawid Paździorko (SP w Barwałdzie Średnim)
- II miejsce - Anna Gaczorek (ZS w Leńczach)
- III miejsce - Zuzanna Balcer (ZS w Przytkowicach)
kategoria: uczniowie gimnazjum
- Mistrz Ortografii: Izabela Kasprzyk (ZS w Brodach)
- II miejsce Weronika Kożuch (ZS w Brodach)
- III miejsce -Karolina Żeglińska (ZS w Kalwarii Zebrzydowskiej)
kategoria: uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
- Mistrz Ortografii: Kinga Gałuszko (ZSiPO im. M. Kopernika)
- II miejsce -Martyna Michalik (ZSiPO im. M. Kopernika)
- III miejsce -Aleksandra Michalik (ZSiPO im. M. Kopernika)
kategoria: dorośli
- Mistrz Ortografii: Joanna Kasprzyk
- II miejsce - Małgorzata Kubata
- III miejsce - Dorota Flaga