Do patriotyzmu poprzez śpiew

Z pieśnią patriotyczną na ustach wracali w niedzielny wieczór do domów mieszkańcy naszej gminy, którzy w dwóch grupach wzięli udział w uroczystościach poprzedzających Święto Odzyskania Niepodległości.

W Barwałdzie Średnim wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych zorganizowane zostało przez Koło Kobiet „Swojskie Klimaty”, Radną Miejską Agatę Leja oraz Sołtysa Pawła Odrobinę.

Podczas radosnego spotkania, które rozpoczęło się o godzinie 16.00, nie zabrakło smacznego poczęstunku, pięknej oprawy artystycznej, kotylionów, kokard w barwach narodowych oraz śpiewników z pieśniami patriotycznymi dla każdego uczestnika. Imprezę uświetnił zespół regionalny „Sami Swoi”, obecny był także Burmistrz Miasta Zbigniew Stradomski, który śpiewał wspólnie z mieszkańcami.

To nie była jednak jedyna niedzielnego wieczoru patriotyczna impreza w naszej gminie. Półtorej godziny później przenieśliśmy się z kolei do Pawilonu „Kalwarianka. Ta uroczystość odbyła się w ramach projektu „Młodzież Pamięta” i została zorganizowana tradycyjnie przez Urząd Miasta oraz Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej.

Spotkanie zostało otwarte występem artystycznym uczniów ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej, których przygotowała p. Renata Biela. Oprawę muzyczną zapewnił natomiast zespół „Panka” oraz dyrektor ZS w Zebrzydowicach Bogusław Ciapa. Podobnie jak w Barwałdzie Średnim, także i tutaj nie zabrakło wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych, jak również pieśni biesiadnych. Imprezę uświetniło swoją obecnością wielu mieszkańców.