Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej

Gminna Hala Sportowa w Kalwarii Zebrzydowskiej od chwili otwarcia„żyje prawdziwą pełnią życia”. W niedzielę (19.10) na nowo wybudowanym obiekcie przy ulicy Broniewskiego zorganizowany został Ogólnopolski Turnieju Tańca Towarzyskiego „Professional Dance 2014” o Puchar Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.

Dlaczego właśnie w Kalwarii została zorganizowana tak wielka impreza?

„Organizujemy takie turnieje tańca już od wielu lat, natomiast Kalwaria Zebrzydowska jest nowym rynkiem. Wiele osób nie słyszało i nawet nie przyszło im do głowy, że można tutaj przeprowadzić taki turniej. Macie jednak przepiękną halę sportową i myślę, że warto to wykorzystać i pokazać tutejszej publiczności wspaniałe widowisko, jakim jest taniec.” – mówiła podczas turnieju jedna z głównych organizatorek całej imprezy, Joanna Kowalska z Professional Dance w Głogoczowie.

Taneczny turniej rozpoczął się od wczesnych godzin porannych, kiedy jednak przyszedł kulminacyjny moment, czyli Gala Wieczorna o godzinie 18.00, miejsca parkingowe pod halą sportową zapełniły się co do ostatniego. Mieszkańcy kalwaryjskiej gminy rodzinnie przybywali na ogólnopolską imprezę. Zamiast bramek, tablicy wyników i wszelkiego rodzaju sprzętu sportowego zobaczyli salę taneczną, z wielkim telebimem, schodami, światełkami i dziesiątkami tancerzy i tancerek, ubranych w piękne stroje.

Na trybunach, które mają aż trzysta krzesełek, i na ustawionych dookoła dodatkowych krzesłach, ciężko było znaleźć wolne miejsce.

Na parkiecie rywalizowało w sumie ponad dwustu tancerzy z całej Polski, ale również z ukraińskiego Lwowa. Walka o zwycięstwo toczyła się w pięciu kategoriach wiekowych: 10 -11, 12 – 13, 14 – 15, 16 – 20 oraz powyżej 15 lat, w trzech kategoriach tanecznych: Kombinacja, Standard, Latin, a także w trzech klasach: E, D, C, B oraz klasa Grand Prix.

 

Film: Panorama Informacje


Foto: Maciej Malec