IPA Bośnia i Hercegowina z wizytą w Kalwarii Zebrzydowskiej

W dniach od 4-5 października 2014 roku czteroosobowa grupa z Regionu Modricza z Bośni i Hercegowiny gościła z wizytą w Kalwarii Zebrzydowskiej. Goście przybyli do nas w godzinach popołudniowych i zaraz po zakwaterowaniu na terenie Klasztoru w Kalwarii Zebrzydowskiej mieli okazję go zwiedzić i zapoznać się z jego historią.

W drugim dniu pobytu kolega Stanisław Macięga oraz Bartosz Macięga (sympatyk IPA- tłumacz) zabrali gości do Wadowic, gdzie wymienieni zwiedzili jego centrum zachwycając się atmosferą tam panującą oraz architekturą związaną z osobą Jana Pawła II .

Po wypiciu kawy i zjedzeniu tradycyjnej kremówki udaliśmy się do Zatora, gdzie goście zobaczyli ruchome dinozaury, które wywarły na nich ogromne wrażenie. Podobne odczucia towarzyszyły im podczas zwiedzania Parku Miniatur w Inwałdzie. Zwiedzanie zakończyliśmy w MINI ZOO w Inwałdzie , gdzie koledzy z Bośni i Hercegowiny mieli okazję posilić się i nabrać sił przed powrotem do kraju.

Ta krótka ale bogata we wrażenia wizyta naszych kolegów z Bośni i Hercegowiny zaowocowała nawiązaniem serdecznych kontaktów i zaproszeniem do odwiedzenia ich w 2015 roku. SERVO PER AMIKECO.

zdjęcia i tekst St. Macięga