Podziękowania dla "Ludzi Sportu"

Zazwyczaj na piedestale każdej dyscypliny sportowej stoją zawodnicy. To na nich spoglądają kamery telewizyjne, w ich stronę obiektyw kierują także fotoreporterzy. Nie można jednak zapominać o ludziach, którzy pomagają w upowszechnianiu kultury fizycznej i sportu w Gminie Kalwaria Zebrzydowska.

Kluby sportowe w naszej gminie powstanie i rozwój zawdzięczają pracy i zaangażowaniu wielu wspaniałych ludzi, którzy bezinteresownie pracują społecznie, rozwiązując wiele różnych problemów, związanych z funkcjonowaniem, jak choćby troska o budynki, czy sprzęt, a przede wszystkim o samych zawodników.

Otwarcie Gminnej Hali Sportowej było zatem znakomitą okazją do podziękowań dla „Ludzi Sportu” – zasłużonych działaczy z terenu Gminy Kalwaria Zebrzydowska, którzy swoją działalnością i zaangażowaniem wyróżniają się w upowszechnieniu kultury fizycznej i sportu w naszej gminie.

Podziękowania otrzymali:

 1. Józef Bury – Przewodniczący Rady Powiatowej Ludowych Klubów Sportowych w  Wadowicach
 2. Tadeusz Ryłko
 3. Aleksander Mosurski
 4. Zbigniew Sarapata
 5. Jacek Kucharczyk
 6. Eugeniusz Goczał
 7. Jan Góralczyk
 8. Adam Brózda
 9. Grzegorz Makówka
 10. Aleksander Cimer
 11. Zbigniew Kaleciak
 12. Andrzej Ziemla
 13. Jerzy Kijowski
 14. Alojzy Oleś
 15. Stanisław Konopka
 16. Henryk Konopka
 17. Paweł Szczęsny
 18. Eugeniusz Oleś
 19. Jarosław Brózda
 20. Mirosław Maciusiak
 21. Damian Pawlikowski
 22. Justyna Nawroth
 23. Tomasz Guguła
 24. Jan Kaputa
 25. Anna Chromy
 26. Ernest Pacułt
 27. Józef Kucharski
 28. Sławomir Kosek
 29. Artur Tokarski
 30. Przemysław Oprychał
 31. Krzysztof Oleksy

Ponadto, w trakcie uroczystości Otwarcia Gminnej Hali Sportowej, Burmistrz Miasta Zbigniew Stradomski szczególne podziękowania skierował do wszystkich klubów sportowych reprezentowanych przez ich Prezesów, przekazując pamiątkowe statuetki, które otrzymały:

 1. MKS Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska
 2. PKS Św. Józef Kalwaria Zebrzydowska
 3. LKS Pogoń Bugaj
 4. KS Filkówka Barwałd Średni
 5. LKS Leńcze
 6. KS Sosnowianka Stanisław Dolny
 7. SKS Grass-Hopper Kalwaria Zebrzydowska
 8. Seido Juku Karate Kalwaria Zebrzydowska
 9. WKS Żarek Barwałd Górny
 10. LKS Cedron Brody
 11. UKS Meritus Brody
 12. UKS Sokolik Przytkowice
 13. UKS Olimp Leńcze
 14. LKS Sokół Przytkowice
 15. LKS Olimpia Zebrzydowice
 16. LKS Stanisławianka Stanisław Dolny
 17. Klub Rowerowy Born2bike