Stypendia i nagrody dla siedmiu wspaniałych

Tyle, ile kolorowych i złączonych ze sobą kół tworzy flagę Igrzysk Olimpijskich, tylu sportowców otrzymało od Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej stypendia sportowe za wyniki sportowe w 2013 roku. To jednak nie wszyscy nagrodzeni. Kolejna dwójka zawodników otrzymała nagrody rzeczowe.

W czerwcu 2014 roku na wniosek Burmistrza Miasta, Rada Miejska w Kalwarii Zebrzydowskiej podjęła uchwałę w sprawie przyznania stypendiów sportowych, które mogą otrzymać zawodnicy klubów sportowych do 20 roku życia, będącymi uczniami szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły ponad-gimnazjalnej.

 

Komisja stypendialna, powołana przez Burmistrza Miasta, zdecydowała o przyznaniu stypendiów sportowych w wysokości 2000 złotych dla pięciu sportowców z Gminy Kalwaria Zebrzydowska, którzy w 2013 roku wywalczyli sukcesy o randze międzynarodowej oraz ogólnopolskiej.

 

Decyzją komisji takie stypendia otrzymali:

1. Sonia Jurka z UKS Meritus Brody – za powołanie do Kadry Wojewódzkiej MZPN i V miejsce w Mistrzostwach Polski Dziewcząt U-13 w piłce nożnej w Czerwcu 2013 roku

 

2. Karolina Biela z SKS Grass-Hopper kalwaria – za 3. miejsce w Pucharze Polski Juniorów Młodszych w szpadzie kobiet w Grudniu 2013 roku.

 

3. Wojciech Czermak z KS Aquila Wadowice – za Mistrzostwo Polski w Downhillu w Lipcu 2013 roku.

 

4. Karol Paluch z UKS Sokolik Przytkowice – za Mistrzostwo Świata Psich Zaprzęgów w konkurencji Canicross w Listopadzie 2013 roku.

 

4. Adrian Guguła z UKS Sokolik Przytkowice – za 4.miejsce w Mistrzostwach Świata Psich Zaprzęgów w konkurencji Canicross w Listopadzie 2013 roku.

 

Cała piątka została uhonorowana Listami Gratulacyjnymi od Burmistrza Miasta oraz gromkimi brawami podczas piątkowej (17.10) uroczystości Otwarcia Hali Sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej połączonej z obchodami 50–lecia istnienia tejże szkoły.

To jednak nie wszyscy wyróżnieni. jako, że 2014 rok również obfitował w osiągnięcia sportowe, Burmistrz Zbigniew Stradomski zdecydował o przyznaniu nagrody rzeczowej w postaci tabletów, które otrzymali:

1. Gloria Zacharska z klubu Sokół Kraków – za 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Akrobatyce Sportowej Trójki Dziewcząt w Czerwcu 2014 roku

 

2. Jakub Jarosz z Bielskiego Teamu Horizon Bikes – za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zawodów Enduro Trophy we wrześniu 2014 roku.

 

Ta dwójka sportowców ma szanse na stypendia w przyszłym roku, kiedy to komisja będzie podejmować uchwałę dotyczącą nagradzania za osiągnięcia sportowe wywalczone w 2014 roku.