Pożegnanie Lata 2014

Lato powoli zmierza ku końcowi, ale nie ma co się smucić, ponieważ koniec najcieplejszej pory roku oznacza jego huczne pożegnanie, a zrobimy to już po raz siódmy w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Przez ostatnie sześć lat na scenie niezmiennie ustawionej na kortach tenisowych CKSiT prezentowały się licznie zgromadzonej publiczności czołowe polskie zespoły alternatywnego grania, takie jak np. HurtFarben LehreMuchy, AkuratKumka Olikczy Zabili mi Żółwia oraz lokalne dobrze ro(c)kujące kapele.

Cykliczna impreza „Pożegnanie Lata ” stała się niemalże tradycją oraz na stałe wpisała się w kalendarz kulturalny Kalwarii Zebrzydowskiej, która powoduje, że pod sceną co roku meldują się setki fanów niezależnego grania.

Tegoroczna edycja organizowana przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, Stowarzyszenie Kalwaria ARTRadę Młodzieży w Gminie Kalwaria Zebrzydowska oraz Wolontariat Animus odbędzie się w sobotę 13 września, podobnie jak w poprzednich latach, na kortach tenisowych CKSiT przy ul. Mickiewicza 16 w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Każda edycja jest inna, w tym roku czeka kilka nowości. Pierwszą będzie przegląd zespołów młodzieżowych – Ale twórcy!, podczas którego prezentować się będą początkujące i młode kapele, które walczyć będą o profesjonalne nagranie swojego pierwszego demo oraz o występ przed główną gwiazdą wieczoru. Więcej informacji na temat przeglądu: http://ckstkalwaria.com/?p=9079.

O godzinie 18:00 odbędzie się pierwszy koncert – kto to będzie, dowiecie się sami w dniu imprezy, ponieważ będzie to występ laureata przeglądu Ale twórcy ! – na pewno będzie to ważna chwila dla tego zespołu, więc bądźcie wtedy pod sceną i sprawcie, żeby była niezapomniana.

Występ gwiazdy wieczoru poprzedzi koncert młodego krakowskiego zespołu OSTATNI W RAJU. Grupę charakteryzuje dynamizm, rozmach, zapał i temperament – czyli cztery słowa, które tworzą perfekcyjny rock. Zespół gra szeroko pojętego rocka, a ich występy to prawdziwa bomba energetyczna, bo jak sami podkreślają, że chcą się bawić na swoich koncertach i przekazywać ludziom pozytywną energię – czy tak będzie ? Przekonajcie się sami będąc pod barierkami punktualnie o 19:00!

Tegoroczną gwiazdą „Pożegnania Lata” będzie zespół LENIWIEC.
Jest to grupa grająca melodyjną i czadową mieszankę punk-rocka, reggae i ska wzbogaconą dźwiękami akordeonu i puzonu. Zespół pochodzący z Jeleniej Góry, rozpoczął swoją działalność w 1995 r. Tworzy piosenki o przesłaniu antyrasistowskim oraz o zabarwieniu humorystycznym. W sześc lat po powstaniu, Leniwiec nagrał swój debiutancki album „Z tarczą lub na tarczy”, a obecnie na  swoim koncie posiada sześć długogrających albumów. Kapela zagrała setki koncertów w Polsce w tym także na Przystanku Woodstock, czy na największym fińskim festiwalu punkowym Puntalla.

Leniwiec swój szalony występ rozpocznie o 20:30. Zespół ma w pamięci ubiegłoroczny występ na Przystanku Woodstock – zróbcie tłum pod sceną i pokażcie – jak się bawi Kalwaria!

Zejście ze sceny gwiazdy wieczoru, nie oznacza końca imprezy!

Czeka kolejna nowość ! Specjalnie dla wszystkich wytrwałych, od godziny 22:00 czeka szalone after party, które rozkręcą DJ Hawaiski oraz DJ Flovcut – na pewno będzie czadowo !!

Zapraszamy wszystkich do wspólnego i hucznego pożegnania pory roku, którą tak wszyscy kochamy!

Wstęp na imprezę tradycyjnie pozostaje bezpłatny !


Line-up:
13:00 – 18:00 – Festiwal „Ale Twórcy !”
18:00 – Koncert zwycięzcy festiwalu
19:00 – Ostatni w Raju
20:30 – Leniwiec
22:00 – DJ Hawaiski & Dj Flovcut

 

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/527506404017514/?ref_dashboard_filter=upcoming

Wydarzenie na Last.fm:http://www.lastfm.pl/event/3948999+Po%C5%BCegnanie+Lata+2014

Źródło: ckstkalwaria.com