Nabór na obóz szkoleniowy dla młodzieży przedłużony do 3 września

Można połączyć przyjemne z pożytecznym. W Kalwarii Zebrzydowskiej samorząd organizuje obóz dla młodzieży, podczas którego uczestnicy poznają tajniki organizowania imprez, a także nauczą się udzielania pierwszej pomocy. Obóz jest bezpłatny, płaci Unia Europejska.

 

 

Jest pomysł, by młodzież w Kalwarii Zebrzydowskiej nauczyć, jak organizuje się zajęcia sportowo-rekreacyjne, a także przy okazji wyszkolić z udzielania pomocy przedmedycznej. Urząd Miasta przystąpił do projektu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i dzięki temu uzyskał pieniądze na zorganizowane trzydniowego obozu dla młodych ludzi w wieku 13 – 16 lat.

Obóz szkoleniowy obejmuje kilka bloków tematycznych, w tym szkolenie z organizacji imprez sportowych oraz bezpieczeństwa uczestników i kibiców podczas ich trwania; organizację różnego rodzaju wycieczek oraz bezpieczeństwa uczestników w trakcie ich trwania, przewidziano zajęcia z instruktorem harcerskim, a także ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia zorganizowano w Ośrodku Wczasowo-Rekolekcyjnym „Caritas” w Zakrzowie, gdzie oprócz doskonałej bazy noclegowej znajdują się wspaniale wyposażone sale i boiska sportowe.

Obóz odbędzie się w w pierwszy weekend września od 5 do 7 września. Organizator przewidział oczywiście też oprócz zajęć czysto szkoleniowych wiele innych atrakcji których jednak nie zdradza, aby były miłym zaskoczeniem. Dla młodzieży ufundowano też wiele upominków.

Szkolenia są bezpłatne i w tej chwili prowadzony jest nabór kandydatów. Zgłoszenia można składać w Biurze Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej do 25 sierpnia 3 września lub wysłać drogą mailową na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Tak więc do dzieła.