Półkolonia letnia 2014 w Kalwarii Zebrzydowskiej

Przez pierwsze dwa tygodnie wakacji w Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej trwała półkolonia, finansowana ze środków samorządowych, w której uczestniczyło czterdzieścioro dzieci głównie z klas I-III SP. Zajęcia były prowadzone w dwóch grupach, uczniom towarzyszyły cztery wychowawczynie i pielęgniarka.
Miłe wspomnienia pozostaną z rejsu statkiem po Wiśle, a także z wycieczki do krakowskiego ZOO. Atrakcją był wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego w Łękawicy, gdzie dzieci samodzielnie piekły ciasteczka i wyrabiały masło, a następnie z apetytem degustowały swoje wyroby.
W czasie półkolonii również dwukrotnie zorganizowano wyjazd na krytą pływalnię „Delfin” w Wadowicach, spacer po okolicznych dróżkach, gry i zabawy ruchowe w sali gimnastycznej i na „Orliku”.
Natomiast szczególnym przeżyciem dla uczestników półkolonii było zwiedzanie Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.
Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, a wszystkim uczestnikom dopisywał dobry humor. Na zakończenie półkolonii dodatkową atrakcją były lody i wspólne wyjście do pizzerii.