Półkolonia letnia 2014 w Zebrzydowicach

W dniach od 30 czerwca do 11 lipca 2014 r. dzieci z Zespołu Szkół nr 4 w Zebrzydowicach uczestniczyły w letnim wypoczynku.

Półkolonia finansowana jest przez Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, a tego roku uczestniczyło w niej 40 dzieci. Zajęcia prowadzone były w 2 grupach.

Już po raz czwarty w tej kadencji taka forma bezpiecznego wypoczynku umożliwiła najmłodszym zabawę i integrację w grupie, pozwoliła zdobyć nowe umiejętności i doświadczenia i dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń. Efektem jest zadowolenie dzieci i ich rodziców.

Głównymi atrakcjami półkolonii były: wyjazd do krakowskiego zoo, rejs statkiem po Wiśle, seans filmowy w kinie Cinema City, zwiedzanie Muzeum Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.
Była także piesza wycieczka do Kalwarii Zebrzydowskiej połączona ze zwiedzaniem Klasztoru Ojców Bernardynów. Po tak długiej i wyczerpującej wędrówce nagrodą byłą smaczna pizza.

Dzieci uczestniczyły również w zajęciach kulinarnych (pieczenie kiełbasek, desery owocowe), zajęciach sportowych, plastycznych (malowanie palcami) oraz w konkursie karaoke.

Burmistrz Zbigniew Stradomski dziękuje dyrektorowi oraz opiekunkom (Pani Jadwidze Buckiej, Pani Angelice Parszywce-Zaremba oraz Pani Joannie Pawłowskiej) za opiekę, a uczestnikom za liczny udział w półkolonii. Życzymy bezpiecznych i miłych wakacji.