Pismo w sprawie zamieszczenia sprostowania

W związku z podawaniem informacji nieprawdziwych opublikowanych w dniu 10 czerwca na portalu www.naszakalwaria.pl pt. „Ośrodek Zdrowia utracił kontrakt z NFZ”.

 

Kalwaria Zebrzydowska, 11.06.2014

PDG.0541.1.246.2014

 

Pan Tomasz Baluś
Redaktor portalu www.naszakalwaria.pl

 

Na podstawie art 31. ustawy prawo prasowe z 26 stycznia 1984 r. wnoszę o sprostowanie informacji nieprawdziwych opublikowanych w dniu 10 czerwca na portalu www.naszakalwaria.pl pt. „Ośrodek Zdrowia utracił kontrakt z NFZ”.

Zgodnie z wymogami prawa prasowe wnoszę o opublikowanie niniejszego Sprostowania jako osobny artykuł na stronie głównej portalu naszakalwaria.pl z tytułem „Sprostowanie”, czcionką w kolorze czarnym na jasnym tle o wielkości takiej samej, jak w innych artykułach.

Sprostowanie

Nieprawdziwe są stwierdzenia w artykule zamieszczonym w dniu 10 czerwca na portalu www.naszakalwaria.pl pt. „Ośrodek Zdrowia utracił kontrakt z NFZ”.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kalwarii Zebrzydowskiej nie utracił kontraktu, ponieważ trwa nadal procedura konkursowa w Narodowym Funduszem Zdrowia.

Nieprawdą jest też stwierdzenie, że z tego powodu Poradnia Stomatologiczna jest nieczynna. Zamieszczone przez autora artykułu zdjęcie dotyczy sytuacji, w której pracownik gabinetu przebywał na jednodniowym urlopie i nie ma to żadnego związku z wykonywaniem kontraktu NFZ.

Nieprawdą jest też stwierdzenie, że burmistrz Zbigniew Stradomski „straszy prywatyzacją”. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz Zbigniew Stradomski oświadczył, że nigdy nie zgodzi się na prywatyzację i uczyni wszystko, aby temu zapobiec.

 

Z up. Burmistrza
Halina Cimer
Zastępca Burmistrza