UKS Sokolik na Mistrzostwach Świata IFSS Dryland we Włoszech

Reprezentanci UKS „Sokolik” z Przytkowic kolejny raz udowodnili, że należą do czołówki nie tylko w Polsce. W dniach 7-10 XI 2013r. we włoskiej w miejscowości Falze di Piave odbyły się Mistrzostwa Świata Psich Zaprzęgów w warunkach bezśnieżnych.

Udało się obronić tytuł Mistrza Świata sprzed dwóch lat, a dokonał tego nasz junior Karol Paluch ze swoim psem Kometą zdobywając złoty medal w kategorii canicross. Wyprzedził rywali ze Słowacji, Rosji, Hiszpanii, Finlandii, Szwecji, Czech i Belgii. Wystartowało sześcioro reprezentantów z naszej gminy w kategorii canicross (bieg z psem przy pasie) i dwóch w kategorii bikejoring (rower i pies).Wysokie lokaty w kategorii canicross junior zajęli również: Adrian Guguła z Sonią (IV miejsce), Weronika Jurek z Kirą (IV miejsce), Aleksandra Kaputa z Lucky (V miejsce) i Kamil Ogiegło z Kuflem (VIII miejsce). W kategorii canicross senior na 22 startujących na IX miejscu ukończył rywalizację trener i prezes klubu Bartłomiej Chotowicki. W kategorii bikejoring wzięli udział również Jakub Skrzyński z Grafitem (XXIII miejsce) i Tomasz Guguła z Bolidem (XXIV miejsce).

 

Przed młodymi zawodnikami jeszcze Mistrzostwa Polski w kraju, a po nich płynne przejście w sezon zimowy (starty na nartach biegowych i saniach).

Społeczność UKS „Sokolik” składa podziękowanie dla władz gminnych za wspieranie działalności Klubu i pomoc dla młodych zawodników. Dziękujemy również sponsorom: sieci sklepów ,,Nakarm Pupila” z Bielska Białej i firmie ,,Kamax” z Przytkowic oraz tym przyszłym ;-). Wyrazy wdzięczności należą się też rodzicom i przyjaciołom za pomoc w przygotowaniach do wyjazdu na tak poważną imprezę – przekazują Justyna Nowroth i Bartłomiej Chotowicki.

fot. Justyna Nowroth