Ślubowanie klas pierwszych

22.10. to kolejny uroczysty dzień w naszej szkole. Niedawno obchodziliśmy Dzień Nauczyciela, a teraz... ślubowanie klas pierwszych. Trzeba przyznać, że była jeszcze bardziej podniosła atmosfera: większość osób ubrana na galowo, Msza św. w kościele, rodzice, którzy przyszli oglądać swe pociechy. W tym dniu do grona uczniowskiego przyjmowaliśmy uczniów klas pierwszych podstawówki oraz pierwszoklasistów z gimnazjum. Po Mszy św. odbyła się część artystyczna w szkole. Najpierw wystąpiły pierwszaki w pięknym programie przygotowanym pod troskliwym okiem swych wychowawczyń p.mgr Teresy Łyczak i p. Lucyny Madej. Najmłodsi z zapałem przekonywali, że są już na tyle odpowiedzialni i mądrzy, że mogą być pasowani na uczniów. Chyba przekonali Pana Dyrektora, gdyż zgodził się i przyjął od nich ślubowanie i pasował ich na prawdziwych uczniów. Potem gimnazjaliści weszli na scenę. Starali się pokazać, że godni są miana żaków. Odbył się symboliczny chrzest (ten prawdziwy był dzień wcześniej, ale to tylko dla wtajemniczonych), a potem uroczyste przyrzeczenie i pasowanie. Myślę, że taki dzień powinien na długo zapaść w pamięci naszych uczniów, szczególnie zaś słowa ślubowania mówiące o byciu dobrym, uczciwym, honorowym


Klasy I

Klasy I

Klasy I

Klasy I

Klasy I

Klasy I