W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym...

W celu uniknięcia włamania do swojego domu i utraty mienia Policja radzi:

Nikt obcy nie ma prawa bez powodu kręcić sie w pobliżu Waszego domu. Zawsze można podejść i spytać o cel pobytu w pobliżu domu i zaoferować pomoc we wskazaniu szukanego miejsca. Przy okazji warto dokładnie przyjrzeć się i zapamiętać rysopis tej osoby , numer rejestracyjny samochodu którym przyjechał a w razie jakichkolwiek podejrzeń natychmiast powiadamiamy Policję.

Nawet najwymyślniejszy alarm nie zastąpi dobrego i życzliwego sąsiada który w razie nieobecności w domu,zainteresuje się kto i po co kręci się w rejonie domu a w razie jakichkolwiek podejrzeń zawiadomi Policję.

Fachowcy zalecają „ożywienie mieszkania w trakcie dłuższej nieobecności. Można zainstalować wyłączniki zmierzchowe które podczas zapadającej nocy włączą oświetlenie a kogo na to nie stać może poprosić sąsiada o zainteresowanie się domem.

Jeżeli mieszkasz w wolno stojącym domu postaraj się wyposażyć go w oświetlenie oraz system alarmowy który jak wynika z naszych obserwacji prawie eliminuje możliwość włamania się do domu a koszty jego montażu są o wiele niższe niż straty wywołane przez złodzieja.

Pamiętać należy że włamywacz rzadko decyduje się na „robotę” w ciemno najczęściej musi zdobyć wiedzę o zasobach w domu ,dlatego radzimy aby osobom nieznajomym nie udzielać informacji o swoich sąsiadach,jak się im powodzi,kiedy ich nie ma w domu,powiedzieć o tym dzieciom i pozostałym domownikom.

Kiedyś pieniądze i kosztowności przechowywano w domach . Obecnie najlepiej trzymać je w skrytkach w Banku a pieniądze na kontach. Nie sprawdzają się skrytki w doniczce,lodówce,słoiku.

W odzyskaniu skradzionych przedmiotów bardzo pomaga trzymanie kart gwarancyjnych z numerami rzeczy bądź sfotografowanie lub opisanie marki,numeru rzeczy wartościowej. Po kradzieży łatwiej określić co zginęło a policja ma dowód przeciwko złodziejom.

W przypadku zauważenia jakiegokolwiek zagrożenia lub „Obcych” zawsze dzwońcie pod bezpłatny numer telefonu

997

Chcemy być tam gdzie wystąpi zagrożenie, ędziemy tam gdzie czujecie się zagrożeni,złodzieje muszą się czuć źle na naszym terenie, zięki Wam będziemy ich częściej zatrzymywać poprawiając i zapewniając bezpieczeństwo wszystkim obywatelom.

KOMENDANT POLICJI
W  KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ