Podczas wakacji w bibliotece

Atrakcyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży podczas wakacji prowadzono w Bibliotece Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej. W każdą środę i piątek od 14 lipca do 13 sierpnia panie bibliotekarki (i nie tylko) pracowały z uczestnikami zajęć...
Atrakcyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży podczas wakacji prowadzono w  Bibliotece Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej. W każdą środę i piątek od 14 lipca do 13 sierpnia  panie bibliotekarki (i nie tylko) pracowały z uczestnikami zajęć. Chętnych było wielu od 25 do 37 osób. Nic dziwnego, gdyż tematyka zajęć była bardzo różnorodna. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ponadto w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom"  odbywało się głośne czytanie dla dzieci wybranych pozycji z kanonu literatury dziecięcej,  przeprowadzano liczne konkursy. Laureatów nagradzano wspaniałymi nagrodami. Z nagrodzonych prac sporządzono ładne wystawki, które teraz chętnie oglądają czytelnicy biblioteki. Prawdziwą ozdobą są prace z konkursu plastycznego pt. "Twój komiksowy bohater" czy rzeźby w mydle. Rzeźby uczestnicy warsztatów wykonywali pod kierunkiem Pana Wiesława Hartla.
"Mój pamiętnik z wakacji" był ostatnim konkursem tegorocznych wakacji z biblioteką. Konkurs rozstrzygnęła komisja powołana z uczestników zajęć w składzie: Aleksandra Madej, Irena Wańdyga, Klaudia Daniel, Anna Drożdż, Marek książek, Krzysztof Pająk, Tomasz Kęsek, Tomasz Pająk, Piotr Drożdż, Mateusz Kęsek oraz p. Piotr Opyrchał i p. Magdalena Rapacka czytelnicy, którzy wypożyczali książki. Komisja  pierwszą nagrodę przyznała Jolancie Uzdrzychowskiej za pamiętnik "truskawka", drugą Karolinie Rzeszowskiej za pamiętnik pt. "myszka", trzecią  Urszuli Gawor za pamiętnik pt. "żabka".
Zakończenie zajęć miało uroczysty charakter. Laureaci konkursów otrzymali nagrody, które wraz z Panem Burmistrzem wręczała Pani Dyrektor. Odczytany został list z życzeniami do Ojca Świętego Jana Pawła II. Wszyscy uczestnicy zajęć obdarowani zostali upominkami. Chociaż było to bardzo miłe przedpołudnie, to niektórym było żal kończących się zajęć w bibliotece.
Biblioteka

Biblioteka

(bs)